sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Mieszkańcy nie chcą tablicy

Mieszkańcy nie chcą tablicy

02-04-2013 10:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 17,318 | Komentarzy: 14
Jubiler Euro Koło
Mieszkańcy nie chcą tablicy
Foto:
Po naszym artykule dotyczącym pomysłu radnych kolskiego Prawa i Sprawiedliwości- rozpoczęła się burzliwa dyskusja, w której brali udział czytelnicy portalu oraz użytkownicy facebook'a. Po przeprowadzonych przez nasz portal ankietach możemy jasno stwierdzić, że mieszkańcy nie chcą tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej na ścianie Ratusza Miejskiego.
Mieszkańcy miasta wyraźnie w przeprowadzonych sondach oraz poprzez komentarze wyrazili swoje zdanie. W tym miejscu chcielibyśmy zacytować kilka wypowiedzi:

"Ręce opadają jak sie słyszy takie pomysły . Jak tak radnym PiS potrzeba tak zbędnej i niepotrzebnie dzielącej społeczeństwo rzeczy to niech postawią taka tablice ..... ale za swoje i tylko swoje pieniądze , gdzieś na skraju miasta . "
"Jeśli już ma coś takiego powstać to tylko i wyłącznie jeśli sami głosujący Radni na to się zrzucą oraz podpiszą deklarację późniejszego dbania o takową tablicę i ponoszenia kosztów. Ani złotówki z miejskiej kasy są większe potrzeby w naszym mieście, może lepiej jakiemu dziecku obiad zafundować. "

"Nie zgadzam się, wszędzie ale nie na ratuszu - to miejsce gdzie można upamiętniać, ale ważnych mieszkańców lub wydarzenia związane z Kołem."

"Niech radni robią spotkania w okręgach,przedstawiają swoje racje dotyczące tego zamiaru i wysłuchają opinii społeczeństwa..."

"Myślę, iż nadszedł czas aby robić spotkania radnych z mieszkańcami ich okręgów. Czy kiedykolwiek takie były? Owszem są raz w roku dyżury...ale to za mało, co to jest raz do roku kontakt z wyborcą? Zwłaszcza,że to czas okrojony i ograniczony czasowo i być może nie każdy będzie mógł wtedy ze swoim radnym się spotkać... Może powinno się robić takie spotkania aby radni wiedzieli czego tak naprawdę mieszkańcy od nich oczekują..bo może nie wiedzą?To tak niewiele a z pewnością wielu by na takie spotkanie z radnym poszło. Może by wreszcie radni poznali swoje rejony i ludzi, których reprezentują? Bo ludzie jak to ludzie, po pomstują za plecami radnych a nawet wręcz ich oplują. To niech odważnie w oczy radnemu spokojnie powiedzą co ich boli i co powinno być w mieście zrobione..W ich okręgu...Przecież radny też człowiek i tylko człowiek i nie wie wszystkiego...Szczerze mówiąc pokazywanie się na mieście to trochę za mało. Po takich spotkaniach radny przedstawiałby bolączki mieszkańców swojego rejonu na zebraniach rady i być może sprawy ważniejsze posunęłyby się do przodu a mniej ważne poczekałyby w kolejce. Radny by przedstawił swoim wyborcom wykonanie wcześniejszych wyborczych zapewnień i obiecanek.A jeśli nie mógł ich przeforsować to dlaczego?".

Wyniki przeprowadzonych sond:
- sonda facebookowa
"Czy jesteś za umieszczeniem tablicy smoleńskiej na budynku Ratusza Miejskiego w Kole?"
TAK - 5%
NIE - 95%

- sonda na portalu e-kolo.pl
"Czy jesteś za umieszczeniem tablicy smoleńskiej na budynku Ratusza Miejskiego w Kole?"
TAK- 8%
NIE- 92%

Czy radni PiSu wezmą pod uwagę zdanie społeczeństwa? Czy pójdą za głosem ogólnopolskiej tendencji swojej partii?
Z pewnością odpowiedzi na to pytanie udzieli kwietniowa sesja rady miasta.

Poprzedni artykuł: http://e-kolo.pl/news.php?id=5106
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (14)
~mieszkaniec 04-04-2013 10:43
Mam ostatnie pytanie...jesli to była inicjatywa Gazety Polskiej juz jakis czas temu,,,to czemu nie na 10kwietnia--10maja---tylko na 10 CZERWCA? bo rocznica parafi?--to nastepne pytanie--czemu nie w innym kosciele tylko tym?---i kto tu naprawde zbija kapitał polityczny i robi to pod"publike"
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkaniec 04-04-2013 09:56
OLO--masz racje,jakie to wszystko żałosne--z tych wpisów wynika ŻE w KOLE RZĄDZI WYŁACZNIE PIS!!! a ich jest tylko 4 i mało tego sami nowiciusze,i o ile mi wiadom radni z pisu,wychodzą z bardzo wieloma sprawami dotyczącymi mieszkańców miasta koła---prawie co sesja cos nowego....JA PROPONUJE USTAWIC NA RYNKU STOS I ICH SPALIĆ!! bo za wszystko co złe w naszym miescie to winni RADNI Pisu!!!
| Zgłoś do usunięcia
~olo 03-04-2013 21:53
W Polsce swój pomnik ma Koziołek Matołek, Bolek i Lolek i inne postaci z bajek. Wstyd że byłemu Prezydentowi jak tylko jest pomysł upamiętnienia to zaraz jakaś nagonka i niby wszyscy są na nie.
| Zgłoś do usunięcia
~z.k 03-04-2013 11:37
Ja proponuję tablicę upamiętniającą dzieci które z powodu naszej beznadziejnej służby zdrowia w ostatnim czasie ponosły śmierć.Zajmnijmy się naprawdę ważnymi sprawami!!!
| Zgłoś do usunięcia
~zibi 03-04-2013 11:32
To świadczy o bez muzgowiu tych radnych, bo chyba na niczym innym się nie znają. To kolejny temat zastępczy, a problemów znacznie ważniejszych jest do rozwiązania w kole ogrom.
| Zgłoś do usunięcia
~ela 03-04-2013 07:35
Dlaczego PIS wcześniej nie pomyślał o tablicy ,przecież to już 3 lata.Skoro była wcześniej incjatywa przy kościele na Płaszczyżnie to chyba się już ośmieszają. Protest mieszkańców jest dla PIS -u żółtą kartką za ich działalność.Wydaje mi się że Gazeta Polska zapraszała do wspólnych działań PIS ale to zlekceważyli,Szkoda p. Kaczy nskiego że ma na dole takich przedstawicieli.Niedługo wybory.
| Zgłoś do usunięcia
~bohdan 02-04-2013 18:29
Pierwszy był Pan Cesarz z kościołem
| Zgłoś do usunięcia
~tablica 02-04-2013 18:22
Właśnie kto był pierwszy, ci z Gazety Polskiej czy ci z PiS-u? Za tablicą przy kościele jestem NA TAK, na Ratuszu NA NIE.
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkanka Koła 02-04-2013 15:28
Skoro powstaje kamień upamiętniający tragedię smoleńską przy kościele na Płaszczyżnie z incjatywy Gazety Polskiej to Radni PIS -u niech się nie ośmieszają ze swoją incjatywą.Niech się wezmą do porządnej roboty bo nie zrobili nic ani w mieście ani w powiecie, lekceważą sobie wyborców.a teraz chcieliby się przypomnieć, żenujące.
| Zgłoś do usunięcia
~nidai 02-04-2013 14:36
powinni założyć tablice upamiętniającą rozsyp kolejnej zabytkowej kamienicy! niech w to inwestują , bo zaraz kolejną przeznaczą do rozbiórki. a przecież stare budynki mają taki urok o który nasi radni zadbać nie potrafią!!!
| Zgłoś do usunięcia
~czytelnik 02-04-2013 14:28
Jesli juz, to powinna to byc tablica upamietniajaca nasz polski balagan oraz olewanie wszystkiego i przesstrzegajaca przed takimi zachowaniami,ktore moga sie konczyc tragicznie.
| Zgłoś do usunięcia
~kik 02-04-2013 14:25
panowie radni zajmuja sie glupotami a nasze miasto wpada w ruine.
| Zgłoś do usunięcia
~jlnbdkj 02-04-2013 11:47
nie rozumiem po co nam tyle tablic w najbliższą niedziele we Wrzącej Wielkiej na kościele też będą odsłaniali tablicę
| Zgłoś do usunięcia
~nidai 02-04-2013 11:32
wątpię , ze będzie miało to jakiś proces, chyba , ze jakiś strajk im pod nosem sie zrobi może wtedy coś podziała. Banda złodziei i tyle!
| Zgłoś do usunięcia