sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Wyrzucą budowę skateparku z budżetu?

Wyrzucą budowę skateparku z budżetu?

19-04-2013 09:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 16,470 | Komentarzy: 12
Jubiler Euro Koło
Wyrzucą budowę skateparku z budżetu?
Foto:
Jak wynika z informacji, na najbliższej sesji Rady Miasta, radni będą głosować nad propozycją uchwały dotyczącej wniesienia zmian w budżecie na rok 2013. Jak wynika z projektu, plany budowy skateparku przy ulicy Buczka w Kole - zostanie usunięta z planów finansowania.
Pomysłodawcą zmian jest Burmistrz Mieczysław Drożdżewski, który proponuje podwyższyć budżet z 63.472.047zł na 63.746.241zł . Co jeszcze przewiduje uchwała?

Jednym z punktów projektu jest zmniejszenie o kwotę 200 000 zł zadania "Budowa skateparku przy ulicy Buczka w Kole". Kwota na oczekiwany przez młodzież skatepark - będzie przeznaczona na przebudowę oświetlenia przy ulicy PCK oraz przebudowę tej ulicy wraz z ulicą Konopnicką.

Powodem tych zmian jest brak możliwości uzyskania zewnętrznego dofinansowania na realizację skateparku.

Czy to koniec marzeń młodzieży o miejscu, gdzie mogliby spędzać wolny czas, aktywnie uprawiając sporty?

Wszystko zależy teraz od radnych, którzy będą głosować nad propozycją zmian w budżecie. Odpowiedź na powyższe pytanie poznamy na najbliższej sesji Rady Miasta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (12)
~ala 23-04-2013 08:40
Ze panBurmistrz pilnuje kasy miejskiej to jest zrozumiałe,ale chyba największym priorytetem dla miasta to jest młodzież.Skatepark to bardzo ważna inwestycja i nie można od tego odchodzićWyciągnijmy młodzież i piwnic, spod trzepaków, pomóżmy im dorośli bo otoczeni zewsząd bylejakością zagubią się. Jeśli tego nie widzą radni to dla mnie jest to przerazajace.
| Zgłoś do usunięcia
~mlody 21-04-2013 11:37
no tak muszą sobie radni z burmistrzem zostawić kase na premie na koiec roku hahaha:) na to co trzeba pieniędzy nie ma a do własnej kieszeni za swoje nierubstwo wiedzą jak napchać
| Zgłoś do usunięcia
~ANONIM 19-04-2013 23:03
mam pomysl na pieniadze na skate park wystawic ring na starym ringu 2min walki z burmistrzem 100zl i zobaczycie jak szybko sie uzbiera
| Zgłoś do usunięcia
~arek 19-04-2013 15:51
Urząd Miejski w Kole ma wykonany w lipcu 2012 r. projekt architektoniczno - budowlany dla zadania "Budowa Skate Parku w Kole przy ul. Buczka". Opracowanie obejmuje powierzchnię 4740 m kw., na której istnieje obecnie teren sportowo-rekreacyjny. W projekcie przewidziano urządzenia dla użytkowników sprzętu rolkowego: bank ramp, quarter pipe, funboxy i grindboxy. Na terenie skate parku zlokalizowano również elementy małej architektury: 6 ławek, 7 koszy na śmieci i tablicę regulaminową. Ogólna wartość kosztorysowa robót zgodnych z opracowanym projektem wynosi kwotę 457 215, 02 zł. W budżecie miasta na 2013 r. na realizację tego projektu zabezpieczono kwotę 200 tys. zł biorąc pod uwagę możliwość pozyskania dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Obecnie zarówno ministerstwo sportu jak i urząd marszałkowski wycofały się z planów dofinansowania budowy skateparków. I co według was miał w tej sytuacji zaproponować radnym burmistrz trzymać w budżecie 200 tys. bez możliwości wykonania tej inwestycji, a nawet ogłoszenia przetargu, czy uruchomić te pieniądze na inwestycje wspólne z powiatem ? Jak się okazuje to zadanie inwestycyjne "Budowa skateparku przy ul. Buczka w Kole" wcale nie zostało usunięte z budżetu i nadal znajduje się w planie wydatków majątkowych - zostały z tego zadania przesunięte środki na inne zadania. Gdy ministerstwo i województwo uruchomią swoje fundusze na budowę skateparku to miasto także wróci do wykonania tego zadania. I o co tu robić zadymę ? Chyba dobrze, że burmistrz chce zrobić jak najwięcej inwestycji, a nie mieć je na papierze w budżetowych zapisach. A po drugie może przy okazji uda się zmienić lokalizację - bo ul. Buczka to chyba nie jest najlepszy pomysł.
| Zgłoś do usunięcia
~pomyłka 19-04-2013 14:46
"proponuje podwyższyć budżet z 63.746.241zł na 63.472.047zł." pomyłkaw tekście :)
| Zgłoś do usunięcia
~NieOgar 19-04-2013 14:02
Wiadome to było, oczekuję na skate park już pare latek, i nie będzie, wiadome to było...
| Zgłoś do usunięcia
~boberek 19-04-2013 13:58
nasz burmistrz sie nadaje.............
| Zgłoś do usunięcia
~NieMogeSiePowstrzymac 19-04-2013 13:53
Budowa miała zacząć się w Marcu tego roku ,a co się dzieje ? Dostaliśmy informacje , że skateparku nie będzie . Dziękujemy panu Burmistrzowi ;)
| Zgłoś do usunięcia
~Damian 19-04-2013 11:29
Mamy rok 2013 , na skatepark sam czekam już 6 lat ... Cały czas obiecywane było co roku , że taka budowa się rozpocznie . Niestety nigdy się tak nie stało , znowu się zawiodłem na władzach naszego miasta . Rozumiem , że są też inne potrzeby na które pieniążki są potrzebne , ale skatepark w dzisiejszych czasach , kiedy młodzież chce aktywnie spędzać czas , w naszym mieście jest jak najbardziej potrzebny . Jedni wolą kopać piłkę ( gdzie mają do tego odpowiednie miejsce ) , my natomiast chcemy jeździć na deskorolce , rolkach czy rowerach , a do tego niestety miejsca nie ma . Każde nasze wyjście na deskorolkę , rolki czy rower kończy się spisaniem przez Policję , czy tam straż miejską . Za każdym razem musimy się tłumaczyć , mimo że nic złego nie robimy. Miejscowości nie wiele większe od Koła , takie jak np Turek , Konin dysponują już takimi obiektami od dawna. Takie obiekty to również reklama dla miasta . Ale niestety Koło zawsze będzie wyglądać tak jak 10 lat temu ;( . Z tego miejsca chciałbym Szanownych radnych prosić o to aby skatepark był zatwierdzony i budżet miasta na rok 2013 się nie zmieniał . Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
~adam 19-04-2013 11:06
to proste, budżet rośnie dla burmistrza, dla miasta maleje. Cała filozofia ;-)
| Zgłoś do usunięcia
~as 19-04-2013 10:45
Jak to jest , że budżet się zwiększa, a kwoty maleją? Tak co najmniej wynika z przedstawionej informacji. Jeśli chodzi o skatepark to rzeczywiście, miasto kosztem młodzieży musi wesprzeć zbędny, pochłaniający miliony powiat.
| Zgłoś do usunięcia
~GallAnonim 19-04-2013 10:14
Tak jak myśleliśmy, szanowny Pan Burmistrz jak zwykle pokazał klasę :)
| Zgłoś do usunięcia