sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Przebudują ul. PCK i ul. Konopnickiej?

Przebudują ul. PCK i ul. Konopnickiej?

19-04-2013 09:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,391 | Komentarzy: 5
Tomasz Nowak
Przebudują ul. PCK i ul. Konopnickiej?
Foto:
zacisze
W porządku obrad najbliższej Sesji Rady Miejskiej w Kole, która odbędzie się w środę 24 kwietnia znalazł się projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kolskiego na realizację zadań inwestycyjnych, a mianowicie na przebudowę ulic PCK i ulicy Konopnickiej w Kole.
Całość planowanej do udzielenia pomocy finansowej na przebudowę dwóch ulic PCK i Konopnickiej opiewa na kwotę 145.000,00 zł.

Przebudowa ulicy PCK w Kole dotyczyć będzie odcinka od ulicy Toruńskiej do ulicy Tuwima. Zakres zadania ma obejmować opracowanie map do celów projektowych, dokumentację techniczną, budowę zatok autobusowych, budowę chodników i ścieżki rowerowej lub pasa pieszo-rowerowego. Przebudowa nie będzie dotyczyć jezdni – nawierzchni bitumicznej oraz odwodnienia.

Natomiast przebudowa ulicy Konopnickiej obejmuje całą ulicę, a zakres zadań ma obejmować opracowanie map do celów projektowych oraz dokumentację techniczną. W tym przypadku zakłada się zaprojektowanie nowej nawierzchni jezdnej oraz wydzielenie miejsc parkingowych, budowę ciągów pieszo rowerowych oraz wypustów ulicznych.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
Marcin 14-06-2014 01:11
Lepiej niech zrobią całą ulicę PCK jak to wygląda ludzie jeżdżą do przychodni z okolic Koła po dziurach po cegłach w drodze ale mi to jest centrum. Dobrze że tam już nie mieszkam tylko wstyd.
| Zgłoś do usunięcia
~lukasso 21-04-2013 16:54
jak zwykle w naszym kraju zaczyna sie robić cos od d... strony. porobią chodniki zatoczki a jezdnie jak trzeba bedzie remontowac to rozwalą chodniki co nie zmienia faktu że jezdnia też wymaga remontu. i tak wlaśnie marnuje sie pieniądze podatnikow.
| Zgłoś do usunięcia
~asd 20-04-2013 00:04
lepiej niech przebudują skrzyżowanie ulic Blizna + Kolejowa i Kolejowa + Toruńska bo co chwila jakaś stłuczka, albo jadą przed siebie z Bliznej na wprost nawet się nie oglądając... ostatnio facet się wpakował na chodnik bo mu babka wymusiła pierwszeństwo jadąc z Bliznej przez Kolejową a teraz wypadek pod PKP... ludzie patrzcie jak jeździcie czy zakupy w Kaufie są warte życia albo samochodu? Nie sądzę...
| Zgłoś do usunięcia
~kik 19-04-2013 16:31
zrobcie dojazd do bloku nr 14 na ulicy pck bo bedzie nastepna tragedia samochody poruszaja sie po chodniku az do przychodni lekarskiej.
| Zgłoś do usunięcia
~Koło20 19-04-2013 15:41
Przebudowa nie będzie dotyczyć jezdni – nawierzchni bitumicznej oraz odwodnienia. Haha dajcie spokój. Jak na razie to jest tam najbardziej potrzebne jakie tam są okropne dziury. Oczywiście zatoczki i chodnik również jest potrzebny. I to nie ma co się zastanawiać. Powinniście to zacząć robić jak najszybciej.
| Zgłoś do usunięcia