sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Gimnazjaliści rozpoczęli egzamin

Gimnazjaliści rozpoczęli egzamin

23-04-2013 09:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,670 | Komentarzy: 1
Gimnazjaliści rozpoczęli egzamin
Foto:
zacisze
Dziś pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych: uczniowie klas trzecich zaczynają swój najważniejszy w życiu sprawdzian od przedmiotów humanistycznych, czyli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Jutro testy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a w czwartek z języków obcych.
Tegoroczne egzaminy po raz drugi odbywają się według nowej formuły: pierwszego dnia o godz. 9:00 rozpoczyna się test z historii i wos-u, następnie 60 min. przerwy i o godz. 11:00 uczniowie zasiadają do języka polskiego. Drugiego dnia – podobnie: najpierw przedmioty przyrodnicze, a następnie matematyka. I w końcu w trzecim dniu test podstawowy oraz rozszerzony z języka obcego. Jak widać egzamin jest dość rozbudowany, nie przypadkiem więc nazywany jest „mała maturą”.

Tuż przed godziną 9:00 odwiedziliśmy uczniów Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II, których pięćdziesięcioro czworo zasiadło w ławkach szkolnej sali gimnastycznej. Jak przystało na tak ważny dzień, wszyscy zdający przyszli do szkoły odświętnie ubrani, a na twarzach widać było skupienie i lekki stres. Jeszcze przed wejściem do sali słychać było żarty - tak dla rozładowania emocji. W końcu to najważniejsze dni w ich uczniowskiej karierze.

Powodzenia!
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~ramires 23-04-2013 18:10
Gimbusy się spinają... To co będzie na maturze^^
| Zgłoś do usunięcia