sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Powiat Kolski Wszystko o samorządzie

Wszystko o samorządzie

14-06-2013 10:38 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,994 | Komentarzy: 0
Wszystko o samorządzie
Foto:
zacisze
Finałowy etap XX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanego przez Towarzystwo Samorządowe odbył się dziś w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Uczestniczyło w nim 54 uczniów, a do finału doszło 8. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z naszego regionu - Kacper Krotecki z Gimnazjum w Strzałkowie oraz Klaudia Jaroszewska z Gimnazjum w Grzegorzewie.
Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu samorządu terytorialnego i lokalnej demokracji, organizacji pozarządowych, kontekstu europejskiego samorządu. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Kafka z Gimnazjum z Wyrzysk, drugie Jakub Rzepka z Gimnazjum w Pępowie, ,a trzecie Cezary Linowski z Lubonia.

- Laureaci naszych konkursów są dziś radnymi, przewodniczącymi rad i to bardzo cieszy. Należy jednak pamiętać, że nie byłoby takiej Polski jak dziś gdyby nie 1989 rok i pierwsze wolne wybory – powiedział Ireneusz Niewiarowski, senator, prezes TS.

Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku i jest owocem doświadczeń pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej, odwołuje się do idei budowania społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie upowszechniając podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności. Łączna liczba uczestników dwudziestu edycji konkursu to 44 800 uczniów ze 130 szkół.

Biuro Prasowe Senatora Ireneusza Niewiarowskiego
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!