sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Odpust Św. Antoniego

Odpust Św. Antoniego

14-06-2013 11:34 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,677 | Komentarzy: 1
Odpust Św. Antoniego
Foto:
zacisze
13 czerwca to odpust Św. Antoniego w klasztorze Ojców Bernardynów w Kole. Św. Antoni z pochodzenia był Portugalczykiem. W 1232 roku Papież Grzegorz IX zaliczył Go w poczet świętych. Przypisuje mu się wiele cudów, dzięki którym jest czczony i uwielbiany na całym świecie.
Po zakończeniu każdej Mszy Świętej, które były odprawiane jak w porządku niedzielnym, zakonnicy święcili przyniesione przez wiernych lilie, które są symbolem niewinności i błogosławili dzieci. Wierzący mieli także okazję do modlitwy do patrona rzeczy zgubionych oraz opiekuna ludzi i zwierząt gospodarskich.

We Mszy św. o godz. 16.00 uczestniczyło około 1500 wiernych z Koła, i pobliskich okolic. W murach świątyni wszyscy pomieścić się nie mogli, dlatego uczestniczyli w błogosławieństwie na placu klasztornym.

Po nabożeństwie rodzice wraz z pociechami przechadzali się między rozstawionymi straganami, których w tym roku było bardzo dużo. Każdy z naszych milusińskich chciał mieć jakąś pamiątkę, której rodzice nie byli w stanie im odmówić.

mc.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~dziowanidziadzia 15-06-2013 13:00
ciemnogrod
| Zgłoś do usunięcia