sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Maciej potrzebuje Twojej pomocy!

Maciej potrzebuje Twojej pomocy!

18-06-2013 08:43 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,285 | Komentarzy: 1
Maciej potrzebuje Twojej pomocy!
Foto:
zacisze
Maciej ma 20 lat. Mieszka w Kościelcu. Chciał zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, ale ironia losu sprawiła, że w marcu 2013 roku sam usłyszał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Niestety nikt z rodziny nie jest zgodny genetycznie i Maciek potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. „Jestem zwyczajny. Nie mam wyjątkowych pasji – jedyne co chcę, to mieć tylko rodzinę i dzieci... i zwyczajnie dożyć starośći.” – mówi Maciej.
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy,wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie, jak w przypadku Maćka. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla Macieja i innych pacjentów organizujemy wraz ze Stowarzyszeniem Malinowa Mamba Dzień Dawcy Szpiku – mówi Joanna Mejner-Olszewska, pracownik Fundacji DKMS Polska.

– Zwracam się z ogromną prośbą: ZAREJESTRUJ SIĘ! Może to właśnie Ty będziesz moim ”bliźniakiem genetycznym” i pomożesz mi wygrać z chorobą! Będę szczęśliwy jeśli wiele osób zechce przyjść i się zarejestrować! – mówi Maciek.

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 30 czerwca 2013 r.
Godziny: 10:00 – 16:00
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i i Rekreacji w Kole
Adres: ul. Szkolna 2B, Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~isa 18-06-2013 23:50
pomóżcie, bo to nic nie kosztuje , a może uratujecie życie Maćkowi z Kościelca , Zbyszkowi z Koła albo komuś nieznanemu. być może ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji , czego nie życzę. Ja niestety nie mogę już być dawcą szpiku , ale nie wahałabym się ani przez moment. Pozdrawiam i życzę znalezienia "bliźniaka genetycznego" i zdrowia.
| Zgłoś do usunięcia