sim

Wiadomości Miasto Koło Kolskie Muzeum nagrodzone

Kolskie Muzeum nagrodzone

18-06-2013 10:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,708 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Kolskie Muzeum nagrodzone
Foto:
W dniu 17 czerwca br. w Muzeum Okręgowym w Lesznie Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył doroczne nagrody w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2012. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Fundację Muzeów Wielkopolskich. W jury konkursu zasiadają wybitni naukowcy i muzealnicy, głównie spoza Wielkopolski.
Laury można zdobyć w czterech kategoriach: działalność wystawiennicza, działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa, działalność naukowa i konserwatorska, wydawnictwa. Kolskie muzeum zdobyło II nagrodę w kategorii wydawnictw za publikację „Królewskie miasto Koło. Studia w 650. rocznicę lokacji miasta”, pod redakcją naukową Pani Prof. Izabeli Skierskiej.

Cieszę się, że udało mi się zaprosić do udziału w tym przedsięwzięciu wydawniczym wybitnych naukowców, co z pewnością również zdecydowało o przyznaniu nam nagrody. Przyznana nagroda świadczy, że działalność naszej instytucji jest wysoko oceniana. Jest to wspólny sukces muzeum i władz naszego miasta, które było współwydawcą książki. Jak na razie nie odnieśliśmy sukcesu w tym konkursie w kategorii: działalność wystawiennicza, ale miejmy nadzieję, że zmieni się to po zaadaptowaniu poddasza kolskiego Ratusza na nowoczesne multimedialne wystawy kolskiej ceramiki i historii miasta – powiedział dr Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego muzeum.

Jak do tej pory kolskie muzeum, w tymże konkursie, zdobywało wyróżnienia i III nagrodę. Przyznana obecnie II nagroda świadczy, że kolska instytucja ciągle podnosi swój poziom działalności promując tym samym nasze miasto i region.




MTC KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~Do Forda 20-06-2013 15:47
Wielu ludziom nie jest potrzebne ani muzeum, ani MDK, biblioteka, skatepark, itd. Ważne, że jest tanie piwo i filmy w TV i to się liczy, prawda?
| Zgłoś do usunięcia
~Ford 19-06-2013 23:28
a ja uważam że taka instytucja w Kole jest niepotrzebna
| Zgłoś do usunięcia
~gość 19-06-2013 09:20
Wielkie brawa dla p.Dyrektora, swietnie sobie radzi, ciekawe ekspozycje. Nie ma co porównać z p.Mujtą.Gratulacje
| Zgłoś do usunięcia