sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Płatny parking całą dobę i weekendy?

Płatny parking całą dobę i weekendy?

19-06-2013 14:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,572 | Komentarzy: 3
Płatny parking całą dobę i weekendy?
Foto:
zacisze
W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się w mediach odnośnie zmian zaproponowanych przez rząd, które dotyczą opłat za parkowanie. Parlamentarzyści chcą dać samorządom możliwość samodzielnego ustalania kwot i warunków płatnych parkingów.
Znikną z ustawy dni pobierania opłaty. Może się więc okazać, że płatny będzie postój nawet w nocy i w święta.

Władze miast, określając opłaty za parkowanie, będą się kierowały: liczbą mieszkańców, samochodów, deficytem miejsc postojowych oraz kosztami wydzielenia i utrzymania miejsc parkingowych.

Po wprowadzeniu zmian ustaw, to od naszych włodarzy zależeć będzie wysokość stawki za parkowanie oraz jak długo będzie ona obowiązywać.

W tym momencie nasuwa się jedno pytanie- czy w Kole podwyższy się opłata za parking? i czy wydłuży się czas w jakim za postój będziemy płacić? Takowa możliwość będzie, lecz czy zostaną one wprowadzone w naszym mieście - czas pokaże.

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~bartek 19-06-2013 23:47
coś tu się komuś pomyliło, albo na siłę szuka sensacji. To są jakieś stare odgrzewane i niestrawne jak na te upały kotlety. Chyba pół roku temu "Przegląd Kolski" z braku tematów też wysmażył artykuł o podwyżce opłat za parkowanie w Kole. Burmistrz pytany o te pomysły na sesji Rady Miejskiej powiedział, ze nie ma zamiaru proponować podwyżki opłat parkingowych, a jego celem jest doprowadzenie poprzez stosowanie tych opłat (w Kole minimalnych zresztą - 50 gr za pół godziny) do rotacji miejsc na parkingach. Zresztą warto wiedzieć, że miasto musi oddawać chyba z połowę sumy zebranej z opłat starostwu, bo większość ulic w Kole to drogi powiatowe, przy tym miasto samodzielnie ponosi wszystkie koszty związane z obsługą strefy płatnego parkowania - starostwo tylko kasuje od miasta czysty zysk bez żadnych nakładów.
| Zgłoś do usunięcia
~Darek 19-06-2013 19:25
No, widzę, że na premie brakuje czy coś.
| Zgłoś do usunięcia
~onnnn 19-06-2013 14:46
Burmistrz każdego grosza przytuli także parkingi w Kole będą płatne 24h :D
| Zgłoś do usunięcia