sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Inwestuj automatycznie

Inwestuj automatycznie

27-06-2013 12:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,635 | Komentarzy: 0
Inwestuj automatycznie
Foto:
zacisze
Czasy, w których inwestor co chwila nerwowo sprawdzał wahania cen akcji już niedługo staną się przeszłością. Firma emiSoft przygotowuje aplikację, która znacznie ułatwi inwestowanie na GPW, pozwoli na zaoszczędzenie czasu i testowanie własnych strategii.
Handel algorytmiczny bardzo szybko zyskuje na popularności, szczególnie wśród dużych graczy. Inwestowanie za pomocą komputerów oparte na złożonych obliczeniach zdominowało większość światowych giełd. Już 3 lata temu transakcje zawierane w ten sposób stanowiły ponad połowę wszystkich występujących na amerykańskich parkietach.

Temat algo tradingu coraz częściej podejmowany jest również w Polsce. Powodem tego ożywienia jest wprowadzony niedawno na GPW nowy system informatyczny – UTP. Znacznie zwiększył on wydajność rodzimej giełdy. Dyskusje skupiają się głównie na handlu wysokiej częstotliwości, który umożliwia inwestowanie w ułamkach sekund i zarabianie na minimalnych różnicach w cenach akcji. Stosowany jest jednak głównie przez duże firmy. Tymczasem automatyczne zawieranie transakcji możliwe jest również na małą skalę przez inwestorów indywidualnych. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na zaoszczędzenie czasu i nerwów poświęcanych na częste sprawdzanie giełdowych indeksów, ale jest również korzystne ze względu na znaczną przewagę nad ludzkimi możliwościami dokonywania szybkich obliczeń i podejmowania rzeczowych decyzji bez udziału emocji.

W Polsce już teraz inwestorzy mają do dyspozycji kila programów do algo tradingu. Większość z nich zniechęca jednak skomplikowaną obsługą. Zdefiniowanie własnej strategii za ich pomocą wymaga pewnych zdolności informatycznych i znajomości języków programowania. Nie są więc zbyt intuicyjne w obsłudze. Nad stworzeniem programu przyjaznemu przeciętnemu inwestorowi pracuje firma emiSoft. Jej narzędzie ma służyć do automatycznego inwestowania po określeniu strategii za pomocą graficznego interfejsu. Indywidualni gracze będą mogli testować za jego pośrednictwem swoje strategie, a także wymieniać się wiedzą i doświadczeniami.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!