sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło 272 nowych potencjalnych dawców

272 nowych potencjalnych dawców

01-07-2013 11:16 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,498 | Komentarzy: 2
272 nowych potencjalnych dawców
Foto:
zacisze
30 czerwca 2013 r., w kolskim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku „ Dzień Dawcy Szpiku dla Maćka i innych”. Tego dnia do grona potencjalnych dawców szpiku dołączyło 272 nowych potencjalnych dawców szpiku, co daje 272 nowe szanse na życie dla pacjentów zarówno w Polsce jak i na świecie.
Maciej ma 20 lat. Mieszka w Kościelcu. Chciał zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, ale ironia losu sprawiła, że w marcu 2013 roku sam usłyszał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Niestety nikt z rodziny nie jest zgodny genetycznie i Maciek potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. „Jestem zwyczajny. Nie mam wyjątkowych pasji – jedyne co chcę, to mieć tylko rodzinę i dzieci... i zwyczajnie dożyć starośći.” – mówi Maciej.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Lux 02-07-2013 14:50
Osobom, które nie mogły być w niedzielę chciałbym przypomnieć, że cały czas można się zarejestrować na stronie dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html - dostaniecie pakiet do wymazu ze śliny, który należy następnie odesłać. Zachęcam!
| Zgłoś do usunięcia
~ROY 02-07-2013 08:09
... Witaj Macieju .. cieszę sie z faktu że masz dużą szansę otrzymania dawcy szpiku co pozwoli Ci na dalsze spokojne życie i spełnienie marzeń ... tak się składa że najbliższa mi osoba od blisko ośmiu lat zmaga sie z choroba o nazwie PBS - przewlekła bialaczka szpikowa .. nikt nie jest wstanie zagwarantować iz choroba nie przjedzie w ostrzejszą fazę - ostrej białaczki szpikowej - mam nadzieję ze nie niemniej walczymy o możliwośc normalnegho życia z tą chorobą i to się na razie udaje , jak długo ? kto to wie... jest trudno .. a czasami bardzo .. bardzo ...ale trzeba się pogodzić i starać się szukać pozytywnych stron tej choroby czego i Tobie życzę - nie moge byc dawcą gdyz już skonczyłem 60 lat i niekwalifikuje sie jako dawca gorąco Cie pozdrawiam i bądz dobrej myśli
| Zgłoś do usunięcia