sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Zakończenie roku z piknikiem rodzinnym

Zakończenie roku z piknikiem rodzinnym

02-07-2013 09:19 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,846 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Zakończenie roku z piknikiem rodzinnym
Foto:
Po opustoszałych salach Przedszkola nr 5 wnioskować można ,że wakacje z pewnością już się rozpoczęły. Zanim jednak jego wychowankowie pożegnali się z Uszatkiem na czas letniego wypoczynku, przedszkole wypełniło się po brzegi licznie zgromadzonymi gośćmi , a to za sprawą ostatniej przed wakacjami dużej imprezy. W ciągu całego roku, kalendarz Przedszkola nr 5 wypełniony był do ostatniej kartki działaniami z dziećmi i na rzecz dzieci oraz przedszkola.
Włączali się w nie wszyscy zarówno dyrektor pani Agnieszka Kozajda, nauczyciele, rodzice, personel pomocniczy jak i instytucje oraz osoby ze środowiska lokalnego. O wspólnych zajęciach otwartych, warsztatach, koncertach, wycieczkach, akcjach charytatywnych, działaniach ekologicznych, prozdrowotnych, sukcesach w konkursach różnego typu, osiągnięciach sportowych i artystycznych, spotkaniach teatralnych, spotkaniach z rodzicami i wielu innych działaniach informowaliśmy systematycznie poprzez zamieszczane na stronie internetowej przedszkola, serwisu miasta Koła oraz portalu e-kolo artykuły.

Rok intensywnej pracy PM 5 zakończyło dużym PIKNIKIEM RIODZINNYM zorganizowanym w dniu 26 czerwca. Planowana od dawna impreza miała mieć charakter plenerowy, jednak aurę trudno do końca przewidzieć i to ona zdecydowała,że piknik odbył się wewnątrz przedszkola. Pomimo to , w zabawie nie przeszkodził nikomu nawet siąpiący deszczyk. Licznie przybyli rodzice obejrzeli przygotowane przez poszczególne grupy prezentacje tańców , piosenek, układów ruchowych w wykonaniu przedszkolaków.

PIKNIK RODZINNY był jednocześnie okazją do podsumowania roku szkolnego w PM 5 . W związku z tym, dyrektor przedszkola pani Agnieszka Kozajda uhonorowała symbolicznymi dyplomami uznania rodziców, którzy w roku 2012/2013 szczególnie angażowali się w życie przedszkola i pracowali na jego rzecz. To z ich pomocą zorganizowane zostały duże imprezy przedszkolne ,a także zainicjowano działania mające na celu modernizację przedszkolnego placu zabaw, działania które powoli zaczynają się materializować . W gronie zasłużonych znaleźli się i podziękowania z rąk dyrektor Agnieszki Kozajada otrzymali: Marta Zakrocka, Jarmila Szałaśny, Przemysław Galiszkiewicz, Artur Kusztal, Błażej Michalski , Maciej Palman oraz Jarosław Wojciechowski.

Wspomnieć jeszcze trzeba o naszym szczególnym gościu, którego obecność na pikniku bardzo wszystkich ucieszyła. Gościem tym była Juleczka Zawadzka ze swoją mamą Magdaleną. Julia to dziecko o szczególnych potrzebach życiowych. Kontakt z mamą Julii nawiązała pani Agnieszka Kuśmierek, która zapoczątkowała i koordynuje akcję zbierania nakrętek z tworzyw sztucznych. Sprzedane nakrętki pomagają rodzicom Juleczki gromadzić środki na rehabilitację i niezbędny sprzęt. W imieniu Julii, jej mama podziękowała za zaproszenie na piknik oraz zaangażowanie się wszystkich przedszkolaków i rodziców w zbiórkę nakrętek. Wszystkim było miło osobiście poznać Julię , bo pomagając to dzięki niej właśnie możemy robić coś naprawdę pożytecznego.

Po części oficjalnej uczestnicy pikniku w PM 5 mogli wziąć udział w zabawach prowadzonych przez pana Michała Piekarskiego zajmującego się artystyczno-muzyczną obsługą imprezy. Gdy najmłodsi podejmowali zabawy proponowane przez wodzireja, dorośli mogli skorzystać z zaimprowizowanego na czas pikniku bufetu . Wśród specjałów przedszkolnej kuchni znalazł się cieszący się ogromnym wzięciem gorący żurek z wkładką w postaci kiełbaski i chleb z prawdziwym smalcem. Najmłodsi oprócz przekąsek różnego typu, chętnie sięgali też po frytki i popcorn. Z piknikowej oferty każdy korzystał według uznania. Było gwarnie, radośnie i rodzinnie, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy.

Przy okazji składamy podziękowania także osobom i firmom, które pomogły w organizacji pikniku tj. Piekarni Kostański , firmie Kołodziejek, panu Andrzejowi Tęgosowi Bankowi Spółdzielczemu w Kole oraz wszystkim nauczycielom i personelowi pomocniczemu.

Mamy nadzieję, że kolejne imprezy tego typu nabiorą jeszcze wielu nowych barw i będziemy znów mogli spotkać się razem w przyszłym roku szkolnym. Tymczasem wszystkim klientom PM 5 tj. rodzicom i dzieciom życzymy UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI POD GORĄCYM ,PEŁNYM SŁOŃCA NIEBEM! Do zobaczenia we wrześniu !oprac. Renata Zamelska

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~Kris 14-07-2013 08:13
chyba ci chodzi o Agnieszkę..? no, trzeba przyznać "one milion" ;)
| Zgłoś do usunięcia
~Arek 09-07-2013 12:17
Pani Renatko wygląda pani jak milion dolarów, widać służy pani macierzyństwo! Pozdrawiam!
| Zgłoś do usunięcia
~ela 03-07-2013 12:33
Bardzo szkoda że pogoda popsuła ten piknikW środku budynku już nie ma tego uroku.ale widać duże zaangażowanie personelu irodziców i to jest najważniejsze
| Zgłoś do usunięcia