sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Spółdzielnia walczy z plagą komarów

Spółdzielnia walczy z plagą komarów

04-07-2013 11:04 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,416 | Komentarzy: 2
Spółdzielnia walczy z plagą komarów
Foto:
zacisze
Takich ilości komarów jeszcze nie było. Zdezorientowane brakiem wiosny owady zaatakowały w sezonie letnim ze zdwojoną siłą.
Sezon wakacyjny dopiero się zaczyna, ale sezon na komary trwa już w najlepsze. Gdy tylko temperatury poszybowały w górę, a mieszkańcy wyruszyli na spacery, jogging czy opalanie, wolny czas uprzykrzać zaczęły nieznośne robaki.
Ponadto, wysokie temperatury i obfite opady deszczu to idealne warunki dla rozwoju tych owadów.

Sposobów na walkę z komarami jest wiele - spreje, kremy, moskitiery czy lampy owadobójcze, w mniejszym lub większym stopniu przynoszą letnikom chwilową ulgę. Kluczem do skuteczności wyżej wymienionych specyfików jest różne stężenie składnika DEET. Każdy z tych środków działa jednak na podobnej zasadzie, blokując receptory węchu komarów.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kole rozpoczęła walkę z komarami i meszkami. W dniu dzisiejszy na osiedlach w godzinach porannych rozpoczęło się unicestwianie plagi.

A czy Wy znacie jakieś dobre sposoby na walkę z komarami?
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~tomek 06-07-2013 11:04
Zaczęli zwalczać komary? Chyba je bardziej drażnić! Zamiast zrobić opryskiwacze na drzewach i trawnikach to tylko krzaki pod oknami lekko spryskali. Gościu w 30minut całe osiedle przeleciał więc nie wiem czy to coś da! Spółdzielnia się nie podpisała a taka akcję powinni razem z miastem organizować i zrobić to porządnie. Już od jakiegoś czasu nawet ludzie do parku nie chodzą a tam też by sie przydało
| Zgłoś do usunięcia
~OFF 04-07-2013 12:39
może OFF pomoże
| Zgłoś do usunięcia