Słonecznie 29.6

Zderzenie autocystern w Kościelcu

Autor: 15 Lipiec 2013 przeczytasz w minutę
Zderzenie autocystern w Kościelcu
©
(0) | Czytano:
3,926 razy | przeczytasz w minutę

W dniu 15.07.2013r. o godzinie 03.09. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o zderzeniu na drodze krajowej nr 92 ( Poznań- Warszawa) dwóch cystern w miejscowości Dąbrowice gm. Kościelec.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,926 razy
Udostępnij
Na miejsce zdarzenia skierowanych zostało 8 zastępów straży pożarnej w sile 27 strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że zderzyły się dwie autocysterny przewożące płynną masę asfaltową.

Kierowca jednej z autocystern był uwieziony w kabinie, a drugi opuścił pojazd o własnych siłach. W wyniku zderzenia przy jednej autocysternie uszkodzony został zawór, w wyniku czego z cysterny wylało się około 7 ton płynnej masy asfaltowej. Przy drugim pojeździe uszkodzeniu uległo siodło mocowania naczepy. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu uwięzionego kierowcy z ciągnika siodłowego i przekazaniu go zespołowi pogotowia ratunkowego, uszczelnieniu uszkodzonego zaworu.

W chwili obecnej na miejsce zdarzenia mają zostać podstawione dwie autocysterny do których zostanie przepompowana masa asfaltowa. Ruch na drodze krajowej nr 92 na wysokości miejsca zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0

Jeżeli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
>