sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Pożary Zderzenie autocystern w Kościelcu

Zderzenie autocystern w Kościelcu

15-07-2013 08:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,208 | Komentarzy: 0
Zderzenie autocystern w Kościelcu
Foto:
zacisze
W dniu 15.07.2013r. o godzinie 03.09. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o zderzeniu na drodze krajowej nr 92 ( Poznań- Warszawa) dwóch cystern w miejscowości Dąbrowice gm. Kościelec.
Na miejsce zdarzenia skierowanych zostało 8 zastępów straży pożarnej w sile 27 strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że zderzyły się dwie autocysterny przewożące płynną masę asfaltową.

Kierowca jednej z autocystern był uwieziony w kabinie, a drugi opuścił pojazd o własnych siłach. W wyniku zderzenia przy jednej autocysternie uszkodzony został zawór, w wyniku czego z cysterny wylało się około 7 ton płynnej masy asfaltowej. Przy drugim pojeździe uszkodzeniu uległo siodło mocowania naczepy. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu uwięzionego kierowcy z ciągnika siodłowego i przekazaniu go zespołowi pogotowia ratunkowego, uszczelnieniu uszkodzonego zaworu.

W chwili obecnej na miejsce zdarzenia mają zostać podstawione dwie autocysterny do których zostanie przepompowana masa asfaltowa. Ruch na drodze krajowej nr 92 na wysokości miejsca zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!