sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Rusza przetarg na skatepark [FOTO]

Rusza przetarg na skatepark [FOTO]

26-07-2013 09:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,377 | Komentarzy: 4
Jubiler Euro Koło
Rusza przetarg na skatepark [FOTO]
Foto:
A więc stało się- obietnica władz miasta co do budowy obiektu "skatepark" rozpoczyna się. W chwili obecnej to oczywiście tylko rozpoczęcie przetargu, lecz jest to bez wątpienia pierwszy, najważniejszy krok w podjęciu budowy. Przedstawiamy poniżej projekt elementów, z których będą mogli korzystać fascynaci deskorolek i łyżworolek.
Bank ramp, quarter pipe czy też grindbox - te nazwy z pewnością nic nam nie mówią, jednak dla użytkowników deskorolki to po prostu atrakcje, na których można trenować. Jak wyglądają wszystkie zamontowane na obiekcie przy ul. Buczka przyrządy? prosimy spojrzeć poniżej.

Z dokumentacji przetargowej możemy dowiedzieć się m.in. o nawierzchni jaka jest przewidziana. Są niby płyty dylatowane max 3x3m, powierzchnia zdylatowana wypełniona masą poliuretanową.

Na terenie skateparku znajdzie się również: 6 ławek , 7 koszy na śmieci, 1 tablica regulaminowa.

Budowa podzielona jest na etapy. Przetarg o którym mowa dotyczy jego pierwszej części.

Etap I opiewa na zadania:
1.Oczyszczenie terenu i przygotowanie podbudowy:
1)Demontaż bramek stalowych oraz urządzenia zabawowego;
2)Usuniecie gruzu.

2.Wykonanie nawierzchni utwardzonej:
1)Usuniecie humusu i korytowanie;
2)Profilowanie i zagęszczenie istniejącego podłoża, wykonanie warstwy odsączającej z piasku grubego lub pospółki o gr. 35cm, wykonanie warstwy spadkowej z piasku grubego lub pospółki z umieszczeniem na tej warstwie, w celu odwodnienia, geowłókniny nietkanej- igłowej (non-woven) 100 g/m2 ;
3) Wykonanie warstwy podbudowy klińcowej z kruszywa kamiennego łamanego zwykłego o uziarnieniu 0-32 mm, o gr. 20 cm.;
4)Ułożenie dwóch warstw folii PE, każda o gr.0,2 mm; 5)Wykonanie podbudowy z betonu B15, o gr. 10 cm; 6)Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu C 35/45 ( kolor szary), gr. 15 cm, wodoszczelny W8, mrozoodporny F150, wytrzymałość na ścieranie 2,5 cm3/50 cm2 , zbrojony siatką przeciwskurczową- oczka 15x15 cm, pręty fi 6, żebrowane AIIIN-2 warstwy, górna oraz dolna w otulinie 5cm każda siatka. Beton wzmocniony posypkami utwardzającymi ( o parametrach równoważnych i nie gorszych niż np. Skattop, w ilości 5 kg/m2), szlifowany (zacierany na gładko maszynami, pokryty impregnatem (o parametrach równoważnych i nie gorszych niż Skattop G, w ilości 0,05 l/m2). Płyta dylatowana max. 3x3m, szerokość szczelin dylatacyjnych 0,5 cm, powierzchnia zdylatowana wypełniona masą poliuretanową (o parametrach równoważnych i nie gorszych niż np. Bsuflex 35); 7)Wykonanie obramowania nawierzchni utwardzonej z obrzeży betonowych 30x8 cm na ławach betonowych B20.

3.Wykonanie chodników oraz zieleni. Przyjęto wykonanie chodnika z kostki betonowej gr. 8 cm na podbudowie z betonu B-15 gr. 10 cm i podsypce piaskowej gr. 20 cm na powierzchni 24,00 m2, obramowanego obrzeżami betonowymi 8x30 cm na ławach betonowych 8x30 cm, prowadzącego na teren utwardzony. Przyjęto wykonanie humusowania i obsiania skarp terenu wokół nawierzchni utwardzonej. Z zakresu I etapu wyłączone jest wyposażenie skateparku w urządzenia dla użytkowników sprzętu rolkowego oraz montaż elementów małej architektury.

A teraz czas na to co najprzyjemniejsze dla oka, czyli atrakcje:

Bank Ramp


Quarter pipe


Funbox z grindboxem 2/3, Piramida 2, Funbox z poręczą 2/3


Grindbox 1:2


Poręcze
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
Krzysław 19-08-2013 22:18
No na przykład zrezygnować z Piramidki :D
| Zgłoś do usunięcia
~Wsiowy do Miastowego 27-07-2013 00:10
Z takim słownictwem z jakiego korzystasz "miastowy" proponuję zmienić portal, są takie gdzie można do woli używać tego typu słów, niech e-kolo będzie wolne od kloacznych wulgaryzmów. Poziom zero.
| Zgłoś do usunięcia
~Miastowy 26-07-2013 22:10
komentarz usunięty przez administratora
| Zgłoś do usunięcia
~Lolesław 26-07-2013 13:15
Chciałbym aby zamiast czegoś powstała minirampa
| Zgłoś do usunięcia