sim

Wiadomości Miasto Koło Ulice Kazimierza W. i Kręta do remontu

Ulice Kazimierza W. i Kręta do remontu

12-08-2013 08:34 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,993 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Ulice Kazimierza W. i Kręta do remontu
Foto:
Urząd Miasta w Kole zdecydował się ogłosić przetarg na przebudowę dwóch kolskich ulic: Kazimierza Wielkiego i Krętej. W chwili obecnej są to nawierzchnie gruntowe (gliniaste), żwirowe i częściowo tłuczniowe.
Przetarg zatytułowany "Remont nawierzchni gruntowo-tłuczniowych dróg gminnych na terenie m. Koła" rozpoczął się 27 lipca tego roku a oferty zbierane będą do 20 sierpnia 2013.

Remont obejmować będzie: wykonanie koryta o głębokości 20cm, wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego 0/63mm, gr. warstwy 10cm oraz wykonanie nawierzchni żwirowej, gr. warstwy 10cm.

Modernizacją objęte będą ul. Kazimierza Wielkiego na odcinkach 230mb (początek od ul. Poniatowskiego) i 130mb. (od miejsca w którym kończy się nawierzchnia tłuczniowa), o szer.4 m. Ulica Kręta na odcinku 345mb o szer.4 m (tj. część ulicy po stronie prawej jadąc ul. Szpitalną od ul. Poniatowskiego).

Ulice te znajdują się na Kaliskim Przedmieściu w Kole. Są w złym stanie technicznym. Ich przekroje poprzeczne i podłużne są mocno zniekształcone a nawierzchnia zdeformowana poprzez liczne wyniesienia i zagłębienia, w których tworzą się po każdych opadach deszczu zastoiska wody, utrudniające w znacznym stopniu dojazdy do posesji. Szczególny dyskomfort odczuwalny jest wiosną (pozimowe roztopy śniegu i lodu) i jesienią (pora deszczowa). Latem z kolei to duże ilości kurzu, szczególnie uciążliwego dla mieszkańców osiedla a zimą trudności przy utrzymaniu przejezdności tych ulic.

Foto: Google Maps
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
piotr 20-08-2013 16:12
Pamiętajmy, że ruiny zamku znajdują się na terenie gminy Kościelec - sołectwo Gozdów. Szkoda, że ta gmina nie chce wykorzystać takiej atrakcji turystycznej.
| Zgłoś do usunięcia
Tomek 20-08-2013 15:34
W sobotę byłem pod zamkiem (po kilku latach)... aż żal patrzeć jak niszczeje i zarastają go chwasty. Nawet moja małżonka, która nie pochodzi z tych stron dziwiła się,że nie dba się o taki zabytek. A jeszcze kilka lat temu miło spędzało się tam czas.
| Zgłoś do usunięcia
~andzia 12-08-2013 09:12
"230mb (początek od ul. Poniatowskiego) i 130mb. (od miejsca w którym kończy się nawierzchnia tłuczniowa) "? A może czas pomyślec o tym,że tą drogą można dojechac do zamku i zrobic całą drogę ,zrobic ścieżkę rowerową ....., pomyślec o parkingu pod zamkiem dla autokarów z wycieczkami
| Zgłoś do usunięcia