sim
bricomarche
Wiadomości Pożary Dzień Ziemi u kolskich strażaków

Dzień Ziemi u kolskich strażaków

24-04-2010 19:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,383 | Komentarzy: 0
Dzień Ziemi u kolskich strażaków
Foto:
zacisze
W dniu 23 kwietnia na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyły się powiatowe obchody Dnia Ziemi. Organizatorem tych obchodów było Starostwo Powiatowe w Kole wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz kolskimi Wartakami.
Podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi, na który zaproszono przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu kolskiego zaprezentowano min. prezentację pt. „Straż Pożarna walczy o czyste środowisko”, projekcją filmu „Ekologicznego” oraz prezentacją pt. „Energia Odnawialna – Kolektory Słoneczne” zaprezentowaną przez przedstawiciela Firmy Ogólnobudowlanej „INSTALTECH”.

Podczas trwania Obchodów uczestnicy wysłuchali koncertu „WARTAKÓW”, obejrzeli wystawę z odpadów ekologicznych oraz zapoznali się ze sprzętem ratowniczym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole. Można było również obejrzeć unikalną wystawę chrząszczy z całego świata – kolekcja Pana Szymona Czerwińskiego.

Największa atrakcją dla dzieci i młodzieży cieszyły się mini zawody strażackie, które przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Dla uczestników zawodów przygotowano specjalny tor przeszkód który należało pokonać w jak najkrótszym czasie.

Całość imprezy zakończyła się poczęstunkiem dla uczestników czyli tradycyjnie strażacką grochówką oraz harcerskim grillem oraz rozdaniem nagród dla zwycięzców mini zawodów strażackich.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!