sim
mycenter
Wiadomości Powiat Kolski Dąbie: Mammobus stanął obok ośrodka

Dąbie: Mammobus stanął obok ośrodka

14-08-2013 11:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,269 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Dąbie: Mammobus stanął obok ośrodka
Foto:
Powszechność i dostępność badań mammograficznych sprawiła, że w świadomości dojrzałych kobiet problematyką raka piersi jest coraz większa. Dzisiaj w Dąbiu pod Ośrodkiem Zdrowia zaparkował Mammobus, który umożliwił bezpłatne zbadanie się.
Powyżej 35 roku życia badaniem z wyboru jest mammografia. Mammografię wykonujemy w pierwszych 10 dniach cyklu . W zależności od budowy piersi mammografia jest badaniem wystarczającym dla pełnej diagnostyki . W części przypadków konieczne jest wykonanie badań dodatkowych po mammografii np. Zdjęć celowanych, powiększonych, USG piersi oraz różnego rodzaju biopsję. O konieczności wykonania badań dodatkowych decyduje radiolog.

Mammografia jest badaniem bezpiecznym - dawka promieniowania jest minimalna, a jednocześnie najbardziej skutecznym w diagnostyce wczesnych symptomów raka piersi. Badanie może być trochę nieprzyjemne oraz bolesne. Jednak korzyści płynące z badania wielokrotnie przewyższają te niedogodności. Mam tu na myśli zarówno korzyści bezwzględne wynikające z wczesnego wykrycia choroby co daje prawie 100% szansę wyleczenia. Jak i korzyści względne trudne do ocenienia tj. spokój psychiczny kiedy możemy jednoznacznie wykluczyć chorobę lub potwierdzić łagodny charakter zmiany.

Właścicielem mammobusu jest NZOZ Largo z Poznania.

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!