sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Jak urząd radzi sobie z odpadami?

Jak urząd radzi sobie z odpadami?

14-08-2013 11:15 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,629 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Jak urząd radzi sobie z odpadami?
Foto:
Minęło półtora miesiąca od kiedy w życie weszła tzw. "Ustawa śmieciowa", czy nasz urząd poradził sobie ze zmianami? czy odpady są usuwane na czas? Wielu z mieszkańców twierdzi, że tak.
Od 1 lipca obowiązuje nowa "Ustawa Śmieciowa" teraz to gmina ma obowiązek odbierania odpadów od mieszkańców. Nowe przepisy mają uszczelnić system i spowodować, że śmieci nie będą trafiały do lasów i na dzikie wysypiska.

Ustawa ta ma również zachęcić nas do sortowania odpadów w naszych gospodarstwach domowych. Do końca czerwca każda z gmin powinna mieć podpisaną umowę z przedsiębiorstwem zajmującym się odbiorem odpadów.

Rozmawialiśmy z mieszkańcami naszego miasta czy są zadowoleni ze zmian. Kolanie z osiedla Kolejowa twierdzą, że odpady są wywożone często a więc nie zalegają obok kontenerów.

Jak opowiedziała nam mieszkanka jednego z bloków na ul. Broniewskiego samochód wywożący odpady pojawia się niesystematycznie co powoduje czasami problem z workami, które zamiast w kubłach - leżą obok klatki.

A jak wygląda sytuacja w waszej okolicy? Czekamy na komentarze.

Foto: MC
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
piotr 14-08-2013 15:32
u mnie jest bardzo dobrze. praktycznie nic się nie zmieniło w odbiorze odpadów - tak jak przed 1 lipca odbiera Ekoserwis i jest odbiór odpadów zmieszanych jak i posegregowanych i widzę, że u sąsiadów na ulicy i całym osiedlu jest tak samo dobrze. Tylko terminy odbioru uległy małej zmianie, ale dostaliśmy harmonogramy wywozu i książeczki z drukami przelewów na opłaty za wywóz śmieci - czyli wszystko jest w porządku.
| Zgłoś do usunięcia
MAREK 14-08-2013 13:27
NAPRZECIW MOICH OKIEN POSTAWILI STARE ZARDZEWIAŁE POJEMNIKI BEZ ZAMKNIEC LUDZIE WYRZUCAJA WSZYSTKO NP.TELEWIZORY WERSALKI, NAWET OSOBY MAJACE SWOJE PRYWATNE POSESJE WYRZUCAJA BARDZO DUZE ILOSCI ŚMIECI MASAKRA JEDEN WIELKI SMRÓD I ROBACTWO A MIESZKAM NA WYSPIE KOŁO BYŁEGO ZREMBU
| Zgłoś do usunięcia