sim
bricomarche
Wiadomości Sport Kolanin na najwyższym miejscu

Kolanin na najwyższym miejscu

19-08-2013 07:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,551 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Kolanin na najwyższym miejscu
Foto:
15 sierpnia w Turku odbyło się kryterium kolarskie poświęcone pamięci miejscowych kolarzy - Mirosława Rabczewskiego i Edwarda Gałczyńskiego. Impreza odbyła się 12 rok z rzędu.
Zjechali Kolarze z różnych miast, od kategorii żak do juniora oraz mastersi od 30 roku wzwyż. Zawodnicy ścigali się na ulicy Kaliskiej. Długość jednej rundy wynosi 1350 metrów. Start i meta znajdowała się na wysokości Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.

Jako ostatni w kryterium wystartowali Mastersi, gdzie ADAM OKUPNIK (niezrzeszony KOŁO)zwyciężył po samotnej ucieczce , linie mety przekroczył ze sporą przewaga nad rywalami.

Trasa wyścigu kolarskiego była mi bardzo dobrze znana - startuje tu od Lat - powiedział pan Adam. Pogoda w ten dzień typowo kolarska, 20 kilka stopni, wiatr i słońce. Organizator ogłosił, że wyścig będzie normalnym kryterium, w którym o miejscu na podium decydują zdobywane punkty. Zbytnio mnie to nie ucieszyło gdyż nie jestem sprinterem,od początku starałem się kontrolować sytuację, po jednym z wysoko punktowanych finszu, zaatakowałem i samotnie jechałem do mety zgarniając wszystkie punkty oraz systematycznie powiększałem przewagę nad ścigającym peletonem - dodał zwycięzca.

Na pochwałę zasłużyli inni kolscy kolarze STEFAN KRZEMIŃSKI który zajął 4 miejsce ,lecz bardzo ambitnie walczył o każdy punkt z dużo młodszymi rywalami, JACEK WALCZAK –,który w tym sezonie debiutuje w peletonie masters, na linie mety przejechał w zasadniczej grupie.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
krysia 20-08-2013 09:26
beznadzieja
| Zgłoś do usunięcia