sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Kwiatek z Atlantyckiej łączki

Kwiatek z Atlantyckiej łączki

01-09-2013 11:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,618 | Komentarzy: 0
Kwiatek z Atlantyckiej łączki
Foto:
zacisze
Michał! Chodzisz po Kolskiej Starówce i tego nie widzisz. Weź aparat i zrób zdjęcie – zaczął mi opowiadać kolega z lat szkolnych, Jerzy Ż. O co ci chodzi, Jurek? – zapytałem. - Jest to kuriozum, które należy nagłośnić – i zaczął mi opowiadać: Na obecnej ulicy im. Adama Mickiewicza na wprost Urzędu Miasta wisi tabliczka z numerem domu 19 i napisem: Ulica Marsz. Rokossowskiego!
Młodemu pokoleniu nazwisko to nic nie mówi. Warto więc przypomnieć, że kilkadziesiąt lat temu, faktycznie nosiła imię Marsz. Rokossowskiego (podobno był synem polskiego kolejarza), a de facto był Marszałkiem z nadania byłego ZSRR). Wydaje się to trochę dziwne, że naprzeciwko UM jest ulica Rokossowskiego i żaden z urzędników tego nie zauważył.

Z drugiej strony budynku jest ulica im. Michała Kajki, ale przy niej tabliczka ( kwadratowa) z numerem 7 i na dole napis ul. Okólna. Stojące obok panie zapytałem gdzie jest ul. Kajki. Odpowiedziały mi: wariata pan struże, przecież stoi pan na ul. Kajki. Przepraszam bardzo, ale ja stoję na ulicy Okólnej, o czym informuje poniższa tabliczka. Zaczęliśmy się przekomarzać i w końcu ustaliliśmy, że ul. Rokossowskiego nikt z tych kobiet nie pamięta, a Okólna to była, Panie, ze 40 lat temu.
Na pewno jest w naszym mieście jest więcej takich kwiatków, tylko się trzeba bardziej rozglądać i chodzić pieszo, a nie jeździć samochodem, z którego wszystkiego nie widać. W załączeniu tabliczki z ul. Marszałka Rokossowskiego i Okólnej.

mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!