sim

Wiadomości Gmina Kłodawa KŁODAWA: Zdobyli dofinansowanie z UE

KŁODAWA: Zdobyli dofinansowanie z UE

20-09-2013 08:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,989 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
KŁODAWA: Zdobyli dofinansowanie z UE
Foto:
W dniu 9 września 2013 r. o godzinie 11.00 w Departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Poznaniu odbyło się podpisanie umów o dofinansowanie z beneficjentami, których projekty zostały wybrane do realizacji w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w ramach PROW na lata 2007- 2013.
Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Kłodawy- Roberta Olejniczaka, Dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie- Mariana Lemczaka oraz pracowników kłodawskiego Urzędu, za zgodą Rady Miejskiej, Kłodawa jest jednym z w/w beneficjentów, a trzeba dodać, że był to prawdopodobnie ostatni nabór w ramach tego działania. Celem operacji pt.„Poprawa gospodarki ściekowej i wodnej na obszarze wiejskim gminy Kłodawa poprzez rozbudowę sieci wodociągowej, budowę nowego ujęcia wody ze studni głębinowej, zakup maszyn na potrzeby prowadzenia wiejskiej gospodarki ściekowej oraz budowę wiaty do przewietrzania i czasowego składowania osadu” jest poprawa warunków życia, jakości świadczonych usług oraz ochrona środowiska naturalnego na obszarze wiejskim Gminy Kłodawa.

Beneficjentem projektu jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie a operacja będzie realizowana na przełomie lat 2013 i 2014 i przyczyni się do uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Kłodawa. Wnioskowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie wartość całkowita projektu to ponad 1.657.979,00 zł a wnioskowana wartość dofinansowania wynosi 1.010.962,00zł.

W ramach operacji zostaną zrealizowane następujące zadania: 1. Rozbudowa wiejskiej sieci wodociągowej w miejscowościach: Bierzwienna Długa Kolonia, Dębina i Kobylata. 2. Budowa nowego ujęcia wody ze studni głębinowej dla zaspokojenia zapotrzebowania mieszkańców na wodę. 3. Zakup maszyn: koparko- ładowarki dla potrzeb składowania i osuszania osadów oraz specjalnego pojazdu do mycia i udrażniania instalacji kanalizacyjnych. 4. Budowa wiaty do składowania i osuszania osadów z wiejskich oczyszczalni ścieków.

Działanie „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” jest jednym z działań PROW, których celem jest poprawa warunków życia i prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich. W ramach tego działania o dofinansowanie mogą się starać Gminy oraz jednostki organizacyjne, dla których organizatorem jest jednostka samorządu terytorialnego wykonująca zadania określone w zakresie pomocy.

Źródło: klodawa.eu
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!