sim
bricomarche
Wiadomości Powiat Kolski Niepełnosprawny rowerzysta w Powiecie Kolskim

Niepełnosprawny rowerzysta w Powiecie Kolskim

20-09-2013 10:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,016 | Komentarzy: 0
Niepełnosprawny rowerzysta w Powiecie Kolskim
Foto:
zacisze
W dniu wczorajszym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole zabezpieczali przejazd niepełnosprawnego rowerzysty Pana Krzysztofa Jarzębskiego, który poprzez swoją aktywność sportową zachęca osoby niepełnosprawne do uprawiania sportu i pokonywania własnych słabości.
Pan Krzysztof Jarzębski, który w wyniku choroby nowotworowej stracił obie nogi, w ramach kolejnego wyzwania postanowił przebyć dystans 500 kilometrów w 24 godziny jadąc rowerem dla osób niepełnosprawnych z napędem ręcznym na tzw. handbike’u. Trasa przejazdu z Konstantynowa Łódzkiego do Pabianic przebiegała również przez powiat kolski, gdzie nad bezpieczeństwem sportowca czuwali funkcjonariusze z kolskiej komendy.

W swoim dorobku sportowym Pan Krzysztof przejechał już między innymi Polskę z Zakopanego do Gdańska i z powrotem, trasę Łódź – Londyn, Ateny-Pabianice oraz z czego jest najbardziej dumny przejechał z San Francisco do Nowego Jorku pokonując ponad 4500 kilometrów.

Pan Krzysztof pokonuje kolejne wyzwania mimo swojej niepełnosprawności z lekkością i uśmiechem, pokazując wszystkim, że niepełnosprawność nie ogranicza realizacji marzeń.

Gorące podziękowania Krzysztof Jarzębski złożył funkcjonariuszom, którzy zabezpieczyli przejazd, dzięki czemu niepełnosprawny sportowiec mógł bezpiecznie pokonywać kolejne kilometry w drodze po zdrowie i realizację sportowych celów.KPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!