sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Co robią radni? Wrześniowe interpelacje

Co robią radni? Wrześniowe interpelacje

25-09-2013 15:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,429 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Co robią radni? Wrześniowe interpelacje
Foto:
W każdą ostatnią środę miesiąca w Ratuszu Miejskim odbywa się Sesja Rady Miasta. Ten dzień daje możliwość podejmowania uchwał, ale i aktywności radnych w imieniu mieszkańców Koła. Jakie interpelacje na ręce Burmistrza składają "wybrańcy narodu"? Na przygotowanie pytań mają miesiąc- przedstawiamy wyniki tych obserwacji i podjętych działań.
Radny Jarosław Świder
1) Sygnalizował o uciążliwym korzystaniu z wyremontowanej nawierzchni przy ulicy St. Konarskiego. Zapytał, jakie wynagrodzenie otrzymał kierownik budowy oraz kto uczestniczył w zaakceptowaniu i odebraniu inwestycji.

Radny Krzysztof Mazurkiewicz:
1) zapytał Burmistrza co stało się z pieniędzmi, które miasto Koło dołożyło Starostwu Powiatowemu do przebudowy ulicy Nagórnej, której remont nadal nie został rozpoczęty.

2) Poruszył temat kręgielni, która miałaby znajdować się w budynku krytej pływalni, czy wiadomo już coś w sprawie przetargu na te pomieszczenia.

3) Złożył zapytanie o analizę możliwości sprzedaży alkoholu na terenie obiektu sportowego, jakim będzie basen, czy jest to zgodne z prawem.

4) Kiedy zostanie zamontowane oznaczenie ulicy Malinowej w Kole.

5) Poruszył temat utwardzania dróg na "osiedlu owocowym". Zapytał Burmistrza kiedy umożliwi mieszkańcom ulic: Wiśniowa, Czereśniowa, itd. dojazd do swojej posesji.

6) Kiedy zostanie wykonany zjazd z ulicy Sienkiewicza na to Osiedle,na który został już dawno wykonany projekt?

Radny Florian Olejniczak
1) Zgłosił brak na ul. Prusa tabliczek informujących o nazwie ulicy.

Radna Ewa Nawrocka
1) Zapytała o drzwi wejściowe dworca PKP w Kole, kiedy zostaną wyremontowane.

2) Wniosła o kontrolę sklepikarzy i właścicieli domów jednorodzinnych , którzy wyrzucają odpady komunalne wynikające z działalności do pojemników mieszkańców miasta

3) Czy zostanie poprawiony stan wjazdu na "Dzikie" miejsca parkingowe przy ul. Ks. S. Opałki

4) Wniosła o naprawę ul. Sienkiewicza na wysokości świateł.

Radna Wanda Obiała
1) Przypomniała temat braku ławek na peronach dworca kolejowego.

Radny Mariusz Budny
1) Zapytał, kiedy zostanie zamontowane oznakowanie pasa dla rowerzystów na ulicy Toruńskiej

Radny Adrian Król
1) Podkreślił istotę interpelacji Radnego Budnego i prosił o odpowiedź na pytanie- kiedy ścieżka rowerowa powstanie na odcinku ul. Toruńskiej.

Radna Urszula Pękacz
1) Nawiązała do interpelacji złożonej na styczniowej sesji, informuje, że mimo odpowiedzi nie zostały podjęte żadne działania. Interpelacja dotyczyła zalewanych piwnic w bloku nr 2 przy ul. Garncarskiej. Radna twierdzi, że oprócz badań szczelności i inspekcji wylotu przyłączy kanalizacji deszczowej nie zrobiono nic więcej.

2) Zapytanie dotyczyło budowy kanalizacji deszczowej w ulicy Konarskiego. Prosiła o szczegółowe wyjaśnienie w zakresie prawidłowości wykonanych robót ziemnych i kanalizacyjnych.

Jak widać nie wszyscy radni podejmują trud poprawy warunków życia swoich wyborców. Niektórzy z nich od początku kadencji zabrali głos tylko kilkukrotnie. Nie będziemy tutaj wymieniać nazwisk leniwych radnych, lecz może po przeczytaniu powyższej listy i braku na niej swojego nazwiska, wezmą się do roboty, posłuchają co mają im do powiedzenia ludzie, dzięki którym każdego miesiąca otrzymują dietę.

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
ela 26-09-2013 08:10
Tymi problemami to radni powinni zajmować się na bieżąco w komisjach i rozmawiać z burmistrzem na bieząco i rozmawiać z burmistrzem w ciągu miesiąca a nie popisywać się na sesjach.To są problemy bardzo oczywiste, do rozwiązania przez poszczególne zakłady, referaty.Bo sama odpowiedż na sesji nic nie daje.Wrócą do tego za miesiąc czy dwa.I na pytaniach i odpowiedziach się skończy.Radni niech wykazują więcej incjatywy.Mają Burmistrzowi pomagać, mobilizować a nie tylko pytać.Czas się wziąść do działania
| Zgłoś do usunięcia
ja 25-09-2013 23:10
przykład idzie podobnież z góry jest fajnie wyśzliśmy podobnież z kryzysu a w KOLE CZY TAKOWY BYŁ?(diety chyba za małe)
| Zgłoś do usunięcia