sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Pierwszy krok ku północnej obwodnicy?

Pierwszy krok ku północnej obwodnicy?

25-09-2013 17:37 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,672 | Komentarzy: 0
Pierwszy krok ku północnej obwodnicy?
Foto:
zacisze
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta podjęto ważny temat, czyli projekt budowy obwodnicy północnej miasta Koła, która połączy drogi : droga wojewódzka 270 (ul. Włocławska) z drogą powiatową 3205P (ul. Toruńska).
Radni dzisiaj jednogłośnie zagłosowali za uchwałą ws. udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kolskiego na realizację zadania inwestycyjnego.

Dzięki podjętej uchwale, Gmina Miejska Koło udzieli wsparcia finansowego w wysokości 20 000 złotych dla Powiatu Kolskiego na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą "Opracowanie koncepcji budowy połączenia drogi wojewódzkiej nr 270 z drogą powiatową nr 3205P". Do projektu kolejne 20 000zł dołoży Gmina Koło.

Budowa obwodnicy jest bardzo ważna i samorządy zdają sobie z tego sprawę, z narastających problemów komunikacyjnych występujących na terenie miasta Koła wynikających z dużego natężenia ruchu pojazdów ciężarowych przemieszczających się ulicami miasta do zakładów przemysłowych, przewidywanego wzrostu ilości tych pojazdów związanego z rozbudową istniejących firm. W przyszłości natężenie to może się zwiększyć przez tranzyt między węzłem autostradowym Brześć Kujawski na A1, a węzłem autostradowym Koła na A2.

Tak ja i Gmina Koło i Miejska Koło, tak i starostwo "wyłoży" 20 000 złotych na podjęcie opracowania koncepcji budowy obwodnicy.

Plan ten stanowiłby podstawę dla uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego umożliwiając podejmowanie dalszych działań w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia, w tym zwrócenia się do samorządu województwa wielkopolskiego (wielkopolski zarząd dróg wojewódzkich) o włączenie się w jego wykonanie oraz ewentualnego skorzystania ze środków regionalnych programów operacyjnych nowych Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej a lata 2014-2020.

To pierwszy krok ku rozpoczęciu dużej, tak ważnej inwestycji dla naszego miasta.

Foto: GoogleMap 3D

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!