sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Licealista na podium w Poznaniu

Licealista na podium w Poznaniu

09-10-2013 07:57 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,322 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Licealista na podium w Poznaniu
Foto:
W dniu 08.10.2013r. w Poznaniu odbyły się Finał Wojewódzki XV Licealiady w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentowała tylko drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Kole której zawodnicy 25.09.2013r w Koninie w zawodach rejonowych zdobyli medalowe pozycje.
Drużyna w składzie: Maciej Tutak (skok w dal – 3 miejsce), Joanna Wojciechowska ( bieg na 100m – 3 miejsce), Kamil Koligot (rzut oszczepem 1- miejsce) w Poznaniu zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Uczeń LO Kamil Koligot wywalczył w Finale Wojewódzkim 3 miejsce wynikiem 51,90 m. ( był to wynik gorszy niż uzyskany w wygranych zawodach rejonowych w Koninie – 55,15m). Finał wojewódzki wygrał zawodnik z LO Szamotuły Warczyński Bartosz z wynikiem 57,05m.

Dla Liceum Ogólnokształcącego w Kole medal w zawodach wojewódzkich jest dużym sukcesem gdyż jest to pierwszy w historii krążek w konkurencjach lekkoatletycznych. Dodatkowo należy zaznaczyć, że Kamil swoją przygodę z oszczepem rozpoczął we wrześniu tego roku i pokonał w tej dyscyplinie zawodników trenujących od wielu lat w klubach.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!