sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Przedszkolaki w fabryce bombek

Przedszkolaki w fabryce bombek

17-10-2013 12:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,222 | Komentarzy: 1
Przedszkolaki w fabryce bombek
Foto:
zacisze
Każde dziecko wie, że bombki wiesza się na choince, ale jak powstają mogły przekonać się dzieci z dwóch grup Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole. 16 października 2013 „Żabki” i „Krasnoludki” pod opieką nauczycielek (Katarzyny Sołohub, Izabeli Nuszkiewicz, Elizy Graczyk i Elżbiety Tomczyk) wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Kadpol” w Gnieźnie.
W sprawowaniu opieki pomagały pracownicy obsługi przedszkola. Podczas zwiedzania fabryki dzieci poznały cykl produkcyjny ozdób choinkowych.

W dziale „dmuchalnia” dzieci zobaczyły jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe.

W „srebrzalni” obserwowały jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.

W „lakierni” przyglądały się jak kulki nabierają pięknych barw i jak nanosi się na bombki farby, które nadają im unikalnego wyglądu.

Następnie udaliśmy się do „dekoratorni”, gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadał bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Dzieci zobaczyły tu jak kulki nabierają pięknych barw, a także przyjrzeli się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, co sprawia iż każda bombka jest wyjątkowa.

Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem oraz dla każdej z grup zostały przekazane certyfikaty o pobycie i zgłębieniu tajemnic ręcznej manufaktury oznaczającej wykonanie każdej bombki w wysokiej jakości, dzięki czemu bombki są piękne i niepowtarzalne. Dzieci pełne wrażeń i bogate w nową wiedzę, bezpiecznie wróciły do przedszkola.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
ela 17-10-2013 15:29
Brawo dla organizatorów wyjazdu.Dzieci napewno były bardzo zadowolone,wróciły pełne wrażeń.Więcej tego typu wyjazdów powinno organizować się w przedszkolach.
| Zgłoś do usunięcia