sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Szkoła Podstawowa nr 3 biła rekord!

Szkoła Podstawowa nr 3 biła rekord!

17-10-2013 12:25 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,218 | Komentarzy: 1
Szkoła Podstawowa nr 3 biła rekord!
Foto:
zacisze
Stało się! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, jako jedynej placówki edukacyjnej w mieście, wczoraj w samo południe przystąpili do ustanawiania krajowego rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób.
Uczniowie kolskiej „trójki” mogą się poszczycić zajęciem trzeciego miejsca w ogólnopolskim konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować” w maju 2012 r. Teraz mieli okazję znów wykazać się nabytymi umiejętnościami, i dziś w samo południe na sali gimnastycznej prowadzili nieprzerwaną 30 minutową resuscytację krążeniowo-oddechową. Otrzymają certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wielu szkół podstawowych w Polsce. Dzięki tym placówkom oraz Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę nabywać umiejętności udzielania pierwszej pomocy, tak zrodził się pomysł na ustanowienie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób. Znakomitą okazją do realizacji tego celu jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji, a przypadający na 16 października. To to sposobność do pokazania całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się prowadzenie prawidłowych uciśnięć i wdechów - na fantomach przekazanych przez Fundację WOŚP.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
aneta 17-10-2013 15:38
SOSW w Kole też bił rekord soswkolo.szkolnastrona.pl
| Zgłoś do usunięcia