sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Zapalili znicze pamięci

Zapalili znicze pamięci

21-10-2013 13:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,492 | Komentarzy: 0
Zapalili znicze pamięci
Foto:
zacisze
W niedzielę o godz. 12.30 miejscy i powiatowi samorządowcy, radni, przedstawiciele lokalnych instytucji i stowarzyszeń oraz przebywający w Kole goście z Izraela zapalili znicze pamięci przed tablicami upamiętniającymi ofiary okupacji hitlerowskiej na murach Ratusza Miejskiego w Kole. W ten symboliczny sposób włączyli się do akcji pięciu rozgłośni radiowych m.in. Radia Merkury Poznań i pionów edukacyjnych IPN, przebiegającej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Przedsięwzięcie, organizowane już po raz 5., polega na zapaleniu znicza pamięci w miejscach kaźni Polaków na ziemiach wcielonych do III Rzeszy, a celem jest przypomnienie dramatycznych losów Polaków, w tym Wielkopolan, pozbawionych przez Niemców nawet tych praw w Warthegau (Kraju Warty), które mieli ich rodacy w Generalnej Guberni.

W Kole wspólnie zapalono znicze przed tablicami na murach Ratusza Miejskiego upamiętniającymi ofiary okupacji. - To niezwykle ważna i piękna akcja społeczna. Piękne jest to, że dzięki niej coraz większa liczba osób przyłącza się z własnej woli do tego, by pielęgnować pamięć o ofiarach, które pochłonął hitlerowski totalitaryzm. Piękne jest i to, że starają się te wydarzenia z jesieni 1939 roku godnie przeżywać – podsumował akcję marszałek Woźniak.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!