sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Wolontariat w Gimnazjum nr 2

Wolontariat w Gimnazjum nr 2

23-10-2013 08:13 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,143 | Komentarzy: 0
Wolontariat w Gimnazjum nr 2
Foto:
zacisze
Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole to szkoła, która nie tylko uczy, ale też chętnie angażuje się w różne formy pomocy i te wartości przekazuje swoim wychowankom.
Od 2010 roku istnieje w szkole Szkolny Klub Wolontariusza, w którym działa 47 uczniów naszej szkoły.
Wolontariusze biorą udział w różnych akcjach charytatywnych, współpracują z oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole oraz pomagają koleżankom i kolegom w nauce. SKW może pomagać najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły dzięki współpracy z supermarketem Kaufland. Jest to jedyny sklep w Kole, który zawsze chętnie pomaga w zbiórce funduszy. Zebrane pieniądze przeznaczane są na obiady dla uczniów. Wolontariusze bardzo chętnie i z zaangażowaniem pomagają w zbiórkach artykułów żywnościowych. Działają również na rzecz Hospicjum w Licheniu, z którym Gimnazjum nr 2 współpracuje.

Młodzież z naszej szkoły nie przechodzi też obojętnie obok bezdomnych zwierząt. Od kilku lat prowadzone są zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt. W październiku i listopadzie zbieramy koce, poduszki, kołdry, artykuły pościelowe oraz puszki i suchą karmę dla psów i kotów.
Wszystkich, którzy mają dobre serce i chcieliby okazać pomoc, zapraszamy do współpracy i dostarczenie potrzebnych rzeczy do Gimnazjum nr 2.Monika Cieślak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!