sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Przeniosą numer 999 do Konina

Przeniosą numer 999 do Konina

12-11-2013 08:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,550 | Komentarzy: 6
Jubiler Euro Koło
Przeniosą numer 999 do Konina
Foto:
Czy wpłynie to na problemy związane z dojazdem karetki do pacjenta? Na to pytanie jest krótka odpowiedź - nie. Zmieni się tylko miejsce dyspozytora, który będzie przyjmował zgłoszenia i dysponował odpowiednią kartką w potrzebne miejsce.
Zgodnie z zarządzeniem Wojewody z dnia 25.10.2013 kolska dyspozytornia zostanie przeniesiona do Konina, gdzie obsługiwany będzie Powiat Kolski oraz miasto Koło.

Kolskie pogotowie posiada trzy punkty, w których znajdują się "erki", jest to: Kolski szpital, budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole (ul. Toruńska), oraz w Kłodawie.

Co z etatami osób, które dotychczasowo pracowały w Kole? Według dyrektor kolskiego szpitala - Pani Barbary Graczyk-Malińskiej - prawdopodobnie odbędzie się przejęcie zadań wraz z 5cioma pracownikami, zatem jest szansa, że nie będzie trzeba pozbawiać ludzi pracy.

Wielu z nas zadaje sobie z pewnością pytanie, czy gdy numer zostanie przeniesiony do Konina, to czy nie dojdzie do "zakorkowania" połączeń? Nie, gdyż Koło posiadało jedną, tzw. "nitkę", Konin posiadać będzie aż 4.

Docelowym pomysłem Wojewody jest scentralizowanie przyjmowania połączeń z całego województwa do Poznania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
mundek 18-11-2013 12:17
"Czy wpłynie to na problemy związane z dojazdem karetki do pacjenta? Niestety odpowiedź brzmi tak! Dyspozytor z Konina nie zna tak Koła jak dyspozytor z naszego terenu. Co to oznacza? Że odbierając telefon nie będzie potrafił dopytać np. o miejsce zdarzenia. Osoba dzwoniąca po pomoc na numer 999 najczęściej jest mocno zestresowana i pod wpływem emocji. Było wiele takich przypadków, że dyspozytor nie wiedział gdzie skierować karetkę, mimo że stacjonuje ona np. dwie przecznice od wzywającego pomocy. Jeszcze ciekawiej będzie, gdy kolskimi karetkami będzie dysponował ktoś z Poznania. Tak niestety jest, kiedy na wszystko patrzy się przez pryzmat ekonomii. Rozsądek nie jest w ogóle potrzebny.
| Zgłoś do usunięcia
isa 13-11-2013 23:34
czyjej dyspozycji podlegają karetki stacjonujące przy ul. Fleszarowej-Muskat ?
| Zgłoś do usunięcia
marcin 12-11-2013 19:29
mieszkanieckola: nie zrozumiałeś. nie chodzi o to, że karetka będzie z Konina jechać tylko o to, że dyspozytor będzie w Koninie. Karetki nadal będą w tych miejscach, w których były dotychczas.
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanieckola 12-11-2013 15:31
przypuśćmy jest osoba umierająca,a oni z konina karetkę będą wysyłać. aha. powodzenia (:
| Zgłoś do usunięcia
kik 12-11-2013 15:18
zlikwidowac numer calkowicie .zaklady pogrzebowe beda mialy wiecej pracy.
| Zgłoś do usunięcia
k 12-11-2013 12:02
niech przeniosą do Burkina Faso wtedy bedzie jeszcze lepiej!!!
| Zgłoś do usunięcia