sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Będzie zimno i wietrznie

Będzie zimno i wietrznie

05-12-2013 09:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,066 | Komentarzy: 0
Będzie zimno i wietrznie
Foto:
zacisze
Według IMGW w ciągu najbliższych dwóch dni spodziewać się należy silnego wiatru oraz marznących opadów, które mogą skutkować znaczącymi utrudnieniami komunikacyjnymi oraz uszkodzeniami napowietrznych linii energetycznych, budynków i infrastruktury. Najtrudniejsza sytuacja prognozowana jest na północy kraju. Na Wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągnąć - jutro po południu do 120 km/h, a w nocy z czwartku na piątek 135 km/h.
IMGW od godzin porannych w czwartek (05.12) prognozuje wystąpienie silnego wiatru. Komunikaty o zjawisku przewidują:

* 3 (maksymalny) stopień zagrożenia w województwach pomorskim i zachodniopomorskim;
* 2 stopień zagrożenia w województwach: lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz łódzkim;
* 1 stopień na pozostałym obszarze kraju.

Wystąpienie silnego wiatru skutkować może uszkodzeniami sieci energetycznych, budynków i infrastruktury oraz znaczącymi utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

– Silnym porywom wiatru towarzyszyć będą opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, które ze względu na prognozowane w nocy ze środy na czwartek ujemne temperatury przyczynią się do zamarzania dróg i chodników.

– Prognozowany wiatr z kierunku zachodniego powodować może wzrosty stanów wody na Wybrzeżu oraz w rzekach Przymorza.

– Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rekomenduje monitorowanie sytuacji z uwagi na możliwość uszkodzenia obiektów budowlanych i infrastruktury oraz podnoszenia się poziomu wód. Należy wydać ostrzeżenia i zalecenia dla ludności.

SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA POGODY

– W dzień (05.12.) miejscami przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, głównie w północnej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Porywy wiatru od 50 km/h na południowym wschodzie do 90 km/h na północnym zachodzie i 120 km/h na zachodnim wybrzeżu.

– W nocy (05/06.12.) okresami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, jedynie na wybrzeżu od 1°C do 3°C. Porywy wiatru od 80 km/h na południowym wschodzie kraju do 110 km/h na północnym zachodzie i 135 km/h na wybrzeżu.

– W dzień (06.12.) okresami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C, jedynie na wybrzeżu cieplej, do 3°C. Porywy wiatru od 90 km/h na południu Polski do 105 km/h na północy.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!