sim
geberit
Wiadomości MKS Olimpia Koło Opłatek w Olimpii Koło [FOTO]

Opłatek w Olimpii Koło [FOTO]

09-12-2013 08:43 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,361 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Opłatek w Olimpii Koło [FOTO]
Foto:
zacisze
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Olimpia” Koło, w sali Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, zorganizował spotkanie opłatkowe dla zawodników, działaczy, sponsorów i zaproszonych gości. Na spotkanie przyjechał Michał Wasik – vice prezes konińskiego OZPN, Robert Nadygrodkiewicz – członek prezydium KOZPN i Grzegorz Pietrzak – przewodniczący Kolegium Sędziów KOZPN. Korzystając z okazji podsumowano miniony rok piłkarski. Były życzenia i prezenty.
Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej działacze spotkali się z młodocianymi zawodnikami, których ponad 180 osób. Przed rozpoczęciem wieczerzy do młodych adeptów sztuki piłkarskiej przemówił prezes Przemysław Galiszkiewicz, dodając im otuchy, życząc dużo sukcesów na niwie sportowej oraz zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia dla nich i ich rodzin.

Vice prezes OZPN Konin Michał Wasik i członek zarządu WZPN Poznań zabierając głos powiedział m. in.: – Należy cieszyć się z tego, że tak zagospodarowaliście tych najmłodszych. Jesteście przodującym klubem pod tym względem w okręgu konińskim. Zajmowane przez tych młodych piłkarzy lokaty świadczą o dobrej i pracy w klubie. Na pewno jest to też zasługą rodziców którzy w miarę możliwości wspierają klub. Życzę wam żebyście wyrośli na następcę Lewandowskiego i Błaszczykowskiego.

Obecnie jest w klubie 10 sekcji piłkarskich są to: grupa naborowa I, grupa naborowa II, żaki, orliki, młodzik starszy I, młodzik starszy II, trampkarz młodszy, trampkarz starszy, junior młodszy i seniorzy. Łącznie piłkarska kadra MKS Olimpii Koło liczy ok. 250 piłkarzy co jest efektem pracy ostatnich 7 lat działaczy i trenerów. Najlepsi piłkarze z każdej grupy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci bonu 100 zł na sprzęt sportowy. Mało tego każdy młody piłkarz otrzymał kalendarz na rok 2014 i kubek z logiem klubowym oraz zdjęciem swojej drużyny co sprawiło ogromną frajdę każdemu dziecku.

Następnie dzieci i młodzież podtrzymując tradycje narodowe podzielili się opłatkiem. Najwięcej było słychać życzeń – oby omijały Cię kontuzje. Młodzież i dzieci (których odebrali rodzice) po przełamaniu się opłatkiem i spożyciu posiłku wigilijnego rozeszła się do domów.

Ich miejsce zajęli seniorzy, juniorzy, działacze, członkowie zarządu, trenerzy i sponsorzy oraz zaproszeni goście, m.in. vice starosta kolski Marek Banaszewski

Spotkanie opłatkowe seniorów rozpoczął krótkim przemówieniem Przemysław Galiszkiewicz podsumowując miniony rok, życząc wszystkim równie udanego nowego 2014 roku. –Uważam, że obecny rok był bardzo korzystny dla kolskiej Olimpii. Pocieszającym objawem jest fakt, że w drużynie seniorów grają wszyscy wychowankowie klubu, którzy przeszli z grupy juniorów. Pomimo tego, że zajmujemy 12 miejsce jestem pełen optymizmu. Wierzę w chłopców którzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Następnie wyróżniono najlepszego zawodnika drużyny juniorów i rozdano tej drużynie małe upominki. Trenerzy drużyn młodzieżowych podziękowali Jarkowi Kawce za wieloletnią pracę i wkład włożony w rozwój i popularyzację piłki dziecięcej i młodzieżowej. Z łzą w oku Jarek podziękował wszystkim za ostatnie lata współpracy i ten mile spędzony czas w kolskiej Olimpii, zaznaczając: „Dla mnie największą nagrodą i wyróżnieniem za te 8 lat działalności w klubie jest 250 dzieci, młodzieży i osób dorosłych uprawiających piłkę nożną”. Następnie przełamano się opłatkiem składając sobie życzenia. Potem wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Było wiele wspomnień, ciekawych opowiadań, planów na przyszłość.Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!