sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło 40-lecie SOSW w Kole [FOTO]

40-lecie SOSW w Kole [FOTO]

10-12-2013 11:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,137 | Komentarzy: 3
40-lecie SOSW w Kole [FOTO]
Foto:
zacisze
W Miejskim Domu Kultury 9 grudnia Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole uroczyście obchodził Jubileusz 40-lecia.
Uroczystość otworzyła pani dyrektor Ośrodka Elżbieta Budzińska. Wspólnie z v-ce dyrektorami panią Krystyną Wasilewską i panem Jarosławem Świdrem powitała przybyłych na uroczystość gości.

Następnie głos zabrała pierwsza pani dyrektor Placówki pani Maria Jaśkowska. Bardzo ciekawie i ciepło opowiadała o trudach związanych z otwarciem Szkoły Specjalnej. Remontach, przechodzeniu na drugą stronę ruchliwej jezdni do internatu, funduszach na książki do szkolnej biblioteki.

Cześć artystyczną poprowadzili pani Joanna Bałdyka i pan Marcin Klaczyński. Uczniowie zaprezentowali się w dwóch spektaklach: „Siewca” i „Czerwony Kapturek inaczej”, oraz pięciu inscenizacjach muzyczno-tanecznych. Piosenki śpiewali harcerze z drużyny „Nieprzetartego Szlaku”, dziewczynki z zespołu wokalno-muzycznego działającego przy Ośrodku oraz specjalnie zaproszona na uroczystość absolwentka SOSW w Kole Daria Karbowska.

Tematyka części artystycznej nawiązywała do równolatków Jubilatki. Czterdzieści lat skończył między innymi telefon komórkowy, E-mail, samochód „Maluch”, Opera w Sydney, zespół Dżem.

W przerwach między występami uczniowie szkoły wspólnie z wychowawcami klas czytali ułożone przez siebie życzenia urodzinowe. Życzenia były bardzo konkretne, dzieci marzą o placu zabaw i wyremontowanej oraz rozbudowanej szkole.

Społeczność szkolna, pracownicy i uczniowie podziękowali przyjaciołom i sponsorom Placówki. Dla każdego był przygotowany drobny, świąteczny upominek.

Przybyli na uroczystość goście składali na ręce pani Dyrektor życzenia, prezenty oraz zachwyty nad wzruszającą, ciekawą i pouczającą częścią artystyczną.

Pan Burmistrz życzył spełnienia marzeń, a pan Starosta niestety nie mógł obiecać, że na pewno uda się je zrealizować.

Piosenka finałowa była wykonana przez wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli przybyłych na uroczystość. W towarzystwie spadającego z góry błyszczącego konfetti i kolorowych balonów. Ciesząc głównie najmłodszych uczestników.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy udali się do foyer Domu Kultury na słodki tort urodzinowy i drobny poczęstunek.SOSW KOŁO

Atmosfera obchodów Jubileuszu 40-lecia SOSW była słoneczna i sympatyczna pomimo ponurej, deszczowej pogody.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
nauczyciel sp Koło 11-12-2013 10:37
Gratulacje z okazji jubileuszu, wielu ludzi wie, ile pracy i serca wkładacie w swoja pracę. A marudami się nie przejmujcie. Tak trzymać!
| Zgłoś do usunięcia
aneta 10-12-2013 15:36
Moim marzeniem jest aby mieszkańcy miasta Koła przestali mówić na naszą Placówkę „trzydziestka” i nie straszyli Nami dzieci, które nie chcą odrabiać lekcji. Po pierwsze dlatego, że Szkołą Specjalną nr 30 nie jesteśmy już od ponad dwudziestu lat. A po drugie w naszym Ośrodku mamy szereg profesjonalnych, fachowych i atrakcyjnych ofert wspierających rozwój i edukację dzieci i uczniów, którzy tego potrzebują. Ale jeżeli nazwa Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest zbyt długa, to można nazywać nas „czterdziestką”, bo właśnie tyle skończyliśmy lat .
| Zgłoś do usunięcia
ela 10-12-2013 15:04
Wszystkiego najlepszego z okazji tak pięknego jubileuszu dla szkoły i dla wszystkich pracowników SOSW a zwłaszcza dla członków NSZZ Solidarność.Dużo sukcesów i moc radości, satysfakcji z Waszej trudnej, ciężkiej pracy.Do zobaczenia na następnym jubileuszu.
| Zgłoś do usunięcia