sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Posumowanie roku w Tow. Samorządowym

Posumowanie roku w Tow. Samorządowym

10-01-2014 10:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,766 | Komentarzy: 0
Posumowanie roku w Tow. Samorządowym
Foto:
zacisze
9 stycznia obradował Zarząd Powiatowy Towarzystwa Samorządowego w Kole. W posiedzeniu uczestniczyli także członkowie Powiatowej Komisji Rewizyjnej TS. Zarząd Wojewódzki TS reprezentowała Maria Nowak. Zapoznano się ze sprawozdaniami za rok ubiegły - z działalności struktur stowarzyszenia oraz sprawozdaniem finansowym.
Wiele uwagi poświęcono udziałowi w 2013 r. w realizacji projektów - "Bądź gotowy na zmianę", "Między nami seniorami" oraz "Sołecka demokracja ze szwajcarską precyzją" wspołfinansowanych m.in. z Europejskiego Funduszu Społecznego, Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych oraz szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej "Swiss Contribution".

Omówiono zagadnienia związane z przygotowaniami do wyborów samorządowych, które odbędą się 16 listopada bieżącego roku. Przedyskutowano także sprawy związane z organizacją konferencji poświęconej miejscu samorządu terytorialnego w naszym kraju po 25 latach od rozpoczęcia przemian ustrojowych, która odbędzie się 14 lutego w Kole. Weźmie w niej udział m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, który przedstawi jej uczestnikom uwagi na temat konieczności współdziałania w samorządzie terytorialnym oraz zwiększenia partycypacji społecznej w celu poprawy jakości planowania rozwoju wspólnot lokalnych. Spotkanie zakończyło wzniesienie wspólnego noworocznego toastu.

Towarzystwo Samorządowe
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!