sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Poradnik dla wolontariusza

Poradnik dla wolontariusza

10-01-2014 11:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,523 | Komentarzy: 5
Poradnik dla wolontariusza
Foto:
zacisze
W najbliższą niedzielę odbędzie się XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału, jak co roku czuwać będą policjanci. W związku z powyższym w dniu wczorajszym funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole spotkali się z wolontariuszami, którzy będą kwestować na rzecz WOŚP. W czasie spotkania poruszono zasady bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy oraz jak uniknąć kradzieży puszek z datkami.
09 stycznia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole spotkali się z wolontariuszami, którzy w niedzielę będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci apelowali do wolontariuszy o zachowanie w tym dniu szczególne środki ostrożności oraz radzili jak nie paść ofiarą przestępstwa.

Każdy kwestujący powinien wiedzieć, że:
- należy unikać miejsc mało uczęszczanych takich jak bramy czy podwórka!
- po zmroku nie kwestujmy w miejscach nieoświetlonych!
- starajmy się zbierać datki w większej grupie osób (dobrze by było, żeby w grupie kwestujących znalazł się starszy kolega)!
- kwestujące dzieci zawsze powinny być pod opieką dorosłych!
- nie czekajcie, aż puszka zapełni się całkowicie, lepiej kilka razy odnieść pieniądze do punktu zbiórki!
- kiedy ktoś będzie was zaczepiał, próbował wyrwać puszkę krzyczcie, wzywajcie pomocy, szukajcie wokół siebie osób dorosłych, które wam pomogą!
- jeżeli jednak dojdzie do tego, że staniecie się ofiarą przestępstwa to starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wyglądu napastników, w jakim kierunku uciekli, do jakiego samochodu wsiedli!
- natychmiast powiadomcie o tym, co się stało policjantów lub inne osoby dorosłe. Nie bójcie się dzwonić pod numery alarmowe 997 lub 112

Policja przypomina: Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator, który powinien znajdować się na widocznym miejscu. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. W przypadku podejrzeń, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy o kontakt z Policją lub organizatorem.

W tym roku zbieranie pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Natomiast poniżej prezentujemy zdjęcia oryginalnych puszek do których podczas kwesty można wrzucać pieniądze oraz wzór identyfikatora osoby kwestującej.



Każdy z wolontariuszy otrzymał wraz z identyfikatorem listę telefonów do organizatorów. Pamiętajcie, że gdy coś się będzie działo powiadomcie o tym służby, ale i sztab.

KPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
kolak 10-01-2014 16:36
do ZZ. Skoro jak Pan pisze "każdy ma swój rozum" to po co ta agitacja przeciw WOŚP którą Pan uprawia? W jednym wpisie atakuje Pan WOŚP i oskarża o malwersacje finansowe i demoralizację młodych ludzi. W drugim zaś wpisie informuje Pan czytelników iz każdy może robić to co uważa za stosowne. Nie wspomną o wpisach pod innymi tekstami na tym portalu. Może mi to Pan wytłumaczyć, dlaczego taka różna postawa ?
| Zgłoś do usunięcia
ZZ. 10-01-2014 16:13
@kolak: Nie przykleję, bo to żaden wstyd nosić serduszko albo nie nosić. Przecież każdy ma swój rozum, swoje racje i zrobi tego dnia tak jak uważa za stosowne. I ja panu nie zabronię wspierać WOŚP czy innych akcji pana Owsiaka. I pan ma prawo nazywać moje wypowiedzi "bzdurami". @ona: Chyba jednak źle pani wie.
| Zgłoś do usunięcia
ona 10-01-2014 15:34
Pan ZZ z tego co mi wiadomo niedługo będzie księdzem, więc doskonale wiecie, dlaczego wygłasza takie tezy na łamach tego portalu. Popierajmy księży pedofilii ze złotymi łańcuchami na szyjach. WOŚP robi dużo więcej dla ludzi niż kościół.
| Zgłoś do usunięcia
kolak 10-01-2014 13:42
do zz. Ale serce odkleisz z lustra i nakleisz na kurtkę co by wiochy nie było że nie popierasz wośp. Jak jesteś taki kozak to przedstaw swoje argumenty publicznie przedstawiając sie i swoje tezy a nie wypisujesz bzdury na necie.
| Zgłoś do usunięcia
ZZ. 10-01-2014 13:11
Dlaczego nie wspieram akcji p. Owsiaka: W.O.Ś.P. jest wykorzystywana politycznie przez rząd i Prezydenta RP. Organy władzy wykorzystują swój dział w inicjatywie do autopromocji, upolityczniając całe przedsięwzięcie i z Orkiestrą, a szczególnie z p.Owsiakiem, są związane i kojarzone inicjatywy i postawy, które kłócą się z duchem służby ludziom, pomocy charytatywnej, odruchów serca. Owsiak manieruje młodych ludzi, a wręcz ich demoralizuje.
| Zgłoś do usunięcia