sim

Wiadomości Miasto Koło Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

27-02-2014 07:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,747 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Foto:
Słowa M.Reja: ,, A niechaj narodowie wżdy postronni znają , iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają,, stanowiły motto Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. Święto obchodzone 21 lutego, zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.
Klasa I LO oraz uczniowie z I TA i II TG przygotowali uroczysty apel połączony z konkursem z okazji święta języka polskiego. Dziesięć zespołów z różnych klas rozwiązywało zadania, wykazując się znajomością polszczyzny w jej różnych odmianach. Zwyciężyła drużyna z klasy II LO, drugie miejsce zajęła klasa III TA, a trzecie III TG.
Badania Rady Języka Polskiego dowodzą, że język jest tym, co stanowi symbol tożsamości narodowej, a jednocześnie dla każdego pokolenia, dla każdego z nas język ojczysty oznacza coś zupełnie innego. Warto uzmysłowić sobie jego piękno i bogactwo.

Pamiętajmy, że język tworzymy wspólnie i każdy jest za niego odpowiedzialny, a poprawna polszczyzna jest naszą wizytówką i źródłem sukcesu.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!