sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło SOSW z wizytą w Teatrze Muzycznym

SOSW z wizytą w Teatrze Muzycznym

08-05-2014 08:04 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,601 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
SOSW z wizytą w Teatrze Muzycznym
Foto:
W dniu 06.05.2014 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy gościł w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, gdzie wzięli udział w ciekawym projekcie edukacyjnym. Projekt składał się z dwóch części: edukacyjnej i artystycznej.
Cześć edukacyjna odbyła się bezpośrednio przed spektaklem 
i miała na celu zaznajomienie dzieci z przesłaniem libretta oraz gatunkiem operowym – poznanie różnych rodzajów głosów i instrumentów muzycznych. W części drugiej uczniowie obejrzeli spektakl operowy „Myszki i wojna czyli o Dzielnym Albercie i żółtym serze", który uczył postaw etycznych, tolerancji i akceptacji różnych kultur.

A było to tak … „W zamierzchłych czasach, w pobliżu bieguna, na dalekiej Północy znajdowało się królestwo niebieskich myszek. Rządził tam król o imieniu Gapa” … Uczniowie zachęcają do obejrzenia tej humorystycznej opowieść z opery dla dzieci. " i zapewniają,że bawili się świetnie.

"Nasz wyjazd był zorganizowany dzięki środkom pozyskanym z Koncertu Charytatywnego, który został dla nas zorganizowany w grudniu przez panią Sylwię Pokrywczyńską oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Nasi Kochani Przyjaciele – jeszcze raz bardzo wam dziękujemy. " - uczniowie i opiekunowie SOSW.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!