sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Zabytki miasta Koła z przewodnikiem

Zabytki miasta Koła z przewodnikiem

14-05-2014 09:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,153 | Komentarzy: 4
Tomasz Nowak
Zabytki miasta Koła z przewodnikiem
Foto:
zacisze
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, dwóch klas gimnazjum, jednej Przysposabiającej do Pracy i IV-VI szkoły podstawowej pod opieką pań: Joanny Pietrzak, Anety Brdyś, Alicji Potockiej i Marzeny Bagińskiej wspólnie z pracownikiem Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zwiedzali zabytki miasta Koła.
Zwiedzanie rozpoczęto od wizyty w Ratuszu. Pan Bartłomiej Grzanka bardzo cierpliwie i ciekawie opowiadał uczestnikom wycieczki o historii obiektu. Z zainteresowaniem młodzi słuchacze oglądali fotografie zrobione po katastrofie budowlanej, jaka „przytrafiła” się wieży ratuszowej. Uczniowie byli w podziemiach, sali obrad Rady Miejskiej oraz weszli wysoko na wieżę. Oczywiście wchodzenie po krętych schodach i widoki z samej góry były najciekawszym elementem wyprawy.

Następnym punktem programu był spichlerz kolski, drewniany, stojący nad brzegiem rzeki Warty.

W strugach przelotnego deszczu wymuszającego szybszy spacer uczestnicy wycieczki udali się do Kościoła i Klasztoru Ojców Bernardynów. (W tym miejscu należy nadmienić, że pan Bartłomiej zabrał ze sobą duży parasol, który bardzo dżentelmeńsko oddał uczestnikom wycieczki – wprawdzie nie ochronił przed deszczem wszystkich ale miły gest …). Kościół zbudowany w stylu barokowym zachwycił wszystkich freskami, rzeźbami i złoto – pastelowymi dekoracjami.

Uczniowie po skończonej wycieczce mieli bardzo blisko do swojej szkoły, gdyż Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest najbliższym sąsiadem Ojców Bernardynów.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć, które w pełni oddają emocje i pozytywne wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, wydawałoby się tak oczywistych miejsc w naszym mieście.

www.soswkolo.szkolnastrona.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
Aga 16-05-2014 20:11
Od dawna wiadomo, że wycieczki to wspaniały sposób zdobywania wiedzy i umiejętności. Super pomysł.Życzę Paniom i uczniom SOSW dalszego krążenia po interesujących miejscach=)
| Zgłoś do usunięcia
aaa 15-05-2014 19:17
a SOSW ciągle gdzieś krąży ... szkoda że inne szkoły tak rzadko wychodzą na zewnatrz..
| Zgłoś do usunięcia
ela 14-05-2014 17:58
Brawo pan Bartłomiej !
| Zgłoś do usunięcia
gość 14-05-2014 12:10
Gratuluję ciekawego pomysłu, fajne ,poznawcze zajęcie dla dzieciaków
| Zgłoś do usunięcia