sim
Artbud
Wiadomości MKS Olimpia Koło I miejsce drużynowe w olimpiadzie mat.

I miejsce drużynowe w olimpiadzie mat.

16-05-2014 08:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,021 | Komentarzy: 2
I miejsce drużynowe w olimpiadzie mat.
Foto:
zacisze
15 maja 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku odbyła się V Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza pod hasłem „ Od Bałtyku do Tatr”, w której wzięło udział sześć drużyn z placówek z Turku, Koła, Konina, Słupcy, Rychwała i Stemplewa.
Celami Olimpiady było:
Doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych wśród uczniów gimnazjum; Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie; Integrowanie młodzieży gimnazjalnej; Mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy; Podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy matematyczno- przyrodniczej; Inspirowanie i rozwijanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych; Zachęcanie uczniów do zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności.

Zadania dla uczestników Olimpiady były bardzo różnorodne – wykonanie projektu pocztówki pt. „ Od Bałtyku do Tatr”, rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę gimnazjalistów z matematyki i geografii Polski oraz zadania praktyczne w terenie.

Reprezentantami naszej placówki była czteroosobowa drużyna, w skład której weszli uczniowie z klasy I i III gimnazjum. Udział w Olimpiada zakończył się dla naszej drużyny wielkim sukcesem – zajęliśmy I miejsce.

Uczestnictwo w Olimpiadzie było niezwykłą przygodą i sprzyjało integracji wszystkich uczestników pod względem zainteresowań, dążeń i osiągnięć.

SOSW KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
Aga 16-05-2014 20:02
gratulacje i oby tak dalej!!!
| Zgłoś do usunięcia
pola 16-05-2014 08:51
SOSW w Kole górą !!!
| Zgłoś do usunięcia