sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Arkady Fiedler odwiedził Koło

Arkady Fiedler odwiedził Koło

13-06-2014 08:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,077 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Arkady Fiedler odwiedził Koło
Foto:
Dzięki staraniom radnych Krzysztofa Mazurkiewicza i Jarosława Świdra do Koła zawitał znamienity gość, Arkady Fiedler. Urodzony w Londynie syn sławnego podróżnika,towarzyszył ojcu ,aż w sześciu jego podróżach.Jest współtwórcą Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.Z zamiłowania, też jak ojciec podróżnik i pisarz.Spod jego pióra wyszło wiele książek ,w tym ostatnia "Majowie Reaktywacja"
Pisarz odwiedził w Kole Szkołę Podstawową Nr 5 im.A.Fiedlera, imienia jego ojca. Młodzież na powitanie syna patrona przygotowała wspaniałą uroczystość. Były śpiewy i tańce indiańskie,recytacja wierszy, okazjonalna wystawa. Pisarz został wnikliwie przepytany ze swoich podróży.Każdy uczeń chciał wiedzieć,co trzeba robić aby zostać podróżnikiem.Na wszystkie ,nawet te trudne pytania podróżnik odpowiedział z dużą dozą humoru.Dziękujemy uczniom ,nauczycielom i dyrektorowi szkoły za tak ciepłe przyjęcie i wspaniałą oprawę uroczystości.

Na koniec Arkady Fiedler rozdał ponad 100 autografów i zaprosił do odwiedzenia jego ogrodu z repliką "Santa Marii", która stoi w Muzeum.

Dzieci odpowiedziały Hurem: "Jutro Tam Jedziemy...."Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Paweł 13-06-2014 20:43
ARKADY FIEDLER !!!!! A nie FIDLER
| Zgłoś do usunięcia