sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Odpust św. Antoniego w Klasztorze

Odpust św. Antoniego w Klasztorze

14-06-2014 09:25 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,310 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Odpust św. Antoniego w Klasztorze
Foto:
13 czerwca to odpust św. Antoniego w klasztorze Ojców Bernardynów w Kole. Msza święta z błogosławieństwem dzieci odbyła się o godzinie 16.00. Pod koniec Liturgii spadł obfity przelotny deszcz. Wierni chroniąc się przed opadem z trudem pomieścili się w murach kościoła.
Tuż po zakończeniu Eucharystii przestało padać i kapłani już na dziedzińcu klasztoru błogosławili naszych milusińskich i święcili lilie przyniesione przez dzieci i ich rodziców. Kwiaty te są symbolem niewinności. W kazaniu kaznodzieja przypomniał, że św. Antoni z pochodzenia był Portugalczykiem, a w 1232 roku Papież Grzegorz IX zaliczył Go w poczet świętych. Przypisuje mu się wiele cudów, dzięki którym jest czczony i uwielbiany na całym świecie. Św. Antoni bardzo kochał Pana Boga.

Wierzący mieli także okazję do modlitwy do św. Antoniego który jest patronem rzeczy zgubionych oraz opiekuna ludzi i zwierząt gospodarskich.

Po nabożeństwie rodzice wraz z pociechami przechadzali się między rozstawionymi straganami, których było bardzo dużo. Każdy z naszych dzieci chciał mieć jakąś pamiątkę, której rodzice nie byli w stanie im odmówić.

– Każdego roku uczestniczę w tej uroczystości ze swoimi dziećmi i wnukami. Modlę się do św. Antoniego, aby nie opuszczał nas i miał w swojej opiece – powiedziała jedna z babć.

mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!