sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Na sygnale Młodzież kontra HIV

Młodzież kontra HIV

19-06-2014 13:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,200 | Komentarzy: 0
Młodzież kontra HIV
Foto:
zacisze
W ramach projektu edukacji rówieśniczej „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra HIV” oraz „Profilaktycznego Programu w zakresie uzależnienia od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” odbyło się szkolenie dla młodzieży ponadgimnazjalnej powiatu kolskiego.
Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kole pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz pionu Higieny Pracy. Do współpracy w ramach realizacji projektów zaproszono również pracowników z Miejskiego Ośrodka Profilaktyki Pomocy Rodzinie oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kole- Wydział Prewencji. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z najnowszą wiedzą na temat HIV/AIDS, sytuacją epidemiologiczną, znaczeniem terminów HIV i AIDS, drogami zakażenia oraz z przebiegiem zakażenia. Omówiono również diagnostykę, leczenie, prawne i etyczne aspekty HIV/AIDS.W związku z tym, że spożywanie alkoholu oraz branie narkotyków często prowadzi do zachowań ryzykownych pracownicy Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie przekazali informacje dotyczące skutków spożywania alkoholu. Odbyły się również projekcje filmów dotyczących między innymi zespołu FAS. Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadziła wśród młodzieży pogadankę z zakresu szkodliwości narkotyków i środków zastępczych. Do udziału w ramach realizacji projektów przystąpiło 23 uczniów z pięciu szkół ponadgimanzjalnych:'

- Zespołu Szkół Technicznych w Kole,
-Zespołu Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych w Kole,
- Liceum Ogólnokształcącego w Kole,
-Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu
-Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu.

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali dyplomy „Młodzieżowego Lidera Zdrowia” oraz pakiety informacyjno - edukacyjne. Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą mogli przekazywać wiedzę swoim  środowisku rówieśnikom.


Izabela Kamińska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!