sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Kolejne spotkanie po latach

Kolejne spotkanie po latach

26-06-2014 09:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,608 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Kolejne spotkanie po latach
Foto:
W środę 25 czerwca br. grupa szesnastu emerytowanych nauczycieli zawodu, dawnego Zespołu Szkół Zawodowych w Kole (obecnie Zespół Szkół Technicznych), po rocznej przerwie spotkała się w zajeździe Wodnik (obok kanału Teleszyny) na spotkanie towarzyskie.
Pogoda w tym dniu była łaskawa, chwilami świeciło słońce i było dość ciepło, to też nic dziwnego, że spotkanie było bardzo udane. Korzystając z okazji imienin Jana w dniu wczorajszym wszyscy koledzy złożyli serdeczne życzenia dwom Jubilatom.

Po obfitym objedzie, zebrani wspominali dawne czasy, ale znów nie tak odległe. U niektórym z obecnych nie tak dawno jeszcze na głowie była czarna czupryna, dziś pojawiła się siwizna, u innych dość pokaźna łysina, a niektórzy mogli pochwalić się sporym brzuszkiem. Panowie w większości przekroczyli już … siątkę, więc kości już nie te, co dawniej, w związku, z czym dużo przybyłych skarżyło się na swoje reumatyczne dolegliwości. Najstarszy z obecnych, pan Józef, odszedł na emeryturę w 1990 roku, pozostali trochę później. Na wniosek byłego kierownika Warsztatów Szkolnych Tomasza Szymańskiego zebrani minutą ciszy uczcili pamięć tych którzy odeszli do wieczności.

Ciekawe rozmowy w miłym gronie wzmagają apetyt, toteż nic dziwnego, że ze stołów jadło szybko znikało. Było to m.in. zasługą pani Moniki Kostrzewy właścicielki lokalu, która dwoiła się i troiła, aby gościom dogodzić. Na koniec poczęstowała zebranych wspaniałym żurkiem i gorącą kiełbaską oraz kawą i herbatą.

– Bardzo dobry pomysł na te coroczne spotkania. Przez to, zacieśniamy swoje więzy przyjaźni. W przyszłym roku organizujemy następne spotkanie – powiedział jeden z organizatorów pan Janek. Potem zebrani pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Na zdjęciu o lewej: Eugeniusz Gembka, Ryszard Włodarczyk, Teresa Nykiel (nasz rodzynek), Michał Chojnacki, Tomasz Szymański, wyżej – Kazimierz Smolarek, Jerzy Gębka, Jan Strapagiel, Jakub Żurawik, Wojciech Ciszewski, w samej góry– Paweł Walczak, Tadeusz Grabkowski, Józef Kiciński, Włodzimierz Kwarta i Wiesław Heine.

Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
krzysiek 26-06-2014 19:08
p. Nykiel,moja nauczycielka na warsztatach
| Zgłoś do usunięcia
krzysiek 26-06-2014 19:07
no jeszcze dobrze sie trzymacie :) pozdro
| Zgłoś do usunięcia