sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Zmiana w wydawaniu kart parkingowych

Zmiana w wydawaniu kart parkingowych

01-07-2014 14:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,564 | Komentarzy: 1
Zmiana w wydawaniu kart parkingowych
Foto:
zacisze
Informujemy, że z dniem 1 lipca 2014 r. karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych mieszkających na terenie Powiatu Kolskiego będą wydawane przez Przewodniczącego Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Koninie, ul. Staszica 17.
Uprawnionym do uzyskania karty parkingowej na podstawie wydanych do 30 czerwca 2014 roku orzeczeń o niepełnosprawności będą osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności wraz ze spełnieniem przesłanek określonych w ustawie.

Do uzyskania karty parkingowej na podstawie orzeczeń o niepełnosprawności wydanych od 1 lipca 2014 r. będą osoby zaliczone do:
-znacznego stopnia niepełnosprawności mające znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;
-umiarkowanego stopnia niepełnosprawności mające znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się i ustaloną przyczynę niepełnosprawności oznaczoną symbolem 04-O, 05-R lub 10-N;
-osób niepełnosprawnych do 16-tego roku życia mające znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;
-placówki zajmujące się rehabilitacją, opieką lub edukacją osób niepełnosprawnych mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

Karty parkingowe dla osób fizycznych wydaje się na okres ważności orzeczenia o niepełnosprawności, nie dłużej niż na okres pięciu lat. Placówce - na okres trzech lat.

Wszystkie dotychczas wydane karty parkingowe są ważne do dnia określonego jako data ważności karty, nie dłużej jednak niż do 30 listopada 2014 roku. Osoba nieuprawniona posługująca się kartą parkingową podlega karze grzywny do 2.000 złotych.

Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Koninie, ul. Staszica 17, tel. 063 240 11 54 lub 55 lub 56.

fot. maps.google.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
IRENEUSZ 02-07-2014 22:09
Pytanie - posiadam znaczny stopień niesprawności (mające znaczne ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się) do roku 2018 . Czy muszę składać stosowną dokumentację medyczną i poddać się orzeczeniom Komisji w Koninie , czy też " nowa " karta parkingowa zostanie wydana na podstawie orzeczenia wydanego w 2013 roku ?
| Zgłoś do usunięcia