sim
bricomarche
Wiadomości Powiat Kolski Interwecja mieszkańca ws. progów [VIDEO]

Interwecja mieszkańca ws. progów [VIDEO]

15-07-2014 16:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 13,855 | Komentarzy: 8
Jubiler Euro Koło
Interwecja mieszkańca ws. progów [VIDEO]
Foto:
Kilka dni temu otrzymaliśmy od pana Zbigniewa Dylewskiego telefon, w którym prosił nas o zajęcie się sprawą progów zwalniających w miejscowości Powiercie. Nasz rozmówca odważył się stanąć przed kamerą i pokazać o co wnioskuje i co na do zarzucenia Wójtowi Gminy Koło.
Najważniejszym aspektem tej sprawy jest bezpieczeństwo, które na jednej z ulic Powiercia jest mocno zachwiane. Z relacji mieszkańca wynika, że prawie codziennie tędy z ogromną prędkością poruszają się motory i quady, których kierowcy dla zabawy rozpędzają się.

Pan Zbigniew opowiedział nam, że nie tak dawno o przysłowiowy "włos" nie doszło do tragedii z udziałem dziecka.

Grupa mieszkańców z tego terenu dość dawno temu złożyła wniosek o umieszczenie progów zwalniających na jezdni, jednak dopiero po dwóch latach udało się dopiąć celu. Jak widać to, co znalazło się na ulicy nie spełnia tego, o co prosili wnioskodawcy.

Według nich pieniądze podatników zostały wyrzucone w błoto. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem video, w którym pan Zbigniew opowiedział wszystko ze szczegółami.

W najbliższym czasie postaramy się odwiedzić Wójta z kamerą i dowiedzieć się, kto zaprojektował takie progi.Foto, Video: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
dgj 22-07-2014 13:00
Gdyby ludzie myśleli to nie trzeba by było montować progów zwalniających. Proponuję aby ta sama społeczność, która wnioskowała o próg zwalniający, pewnego pięknego dnia spotkała się ze sobą trzymając w dłoniach widły, grabie itp. na wspomnianej ulicy i poczekała na jednego, drugiego czy trzeciego klienta, który będzie się zbytnio rozpędzał i zatrzymała takich, później wyjaśnić o co chodzi. Myślę, że to rozwiązało by Wasze problemy drodzy mieszkańcy Powiercia. Włodarze Wam nie pomogą, dobrze wiem to ja i Wy. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
Zbigniew Dylewski 19-07-2014 11:08
Minęło właśnie 5 dni od zamieszczenia powyższego artykułu na temat bezpieczeństwa naszych dzieci i wnuków na drodze dojazdowej do szkoły podstawowej i gimnazjum w Powierciu. Jak widać liczne zainteresowanie i obszerne głosy poparcia społeczności samorządowej naszej Gminy nie wpłynęły w żaden sposób na jakiekolwiek zainteresowanie się tym jakże ważnym problemem przez władze Gminy i radnych z Powiercia. Wszystko pozostaje bez echa a w dodatku jak się dowiedziałem w redakcji, Wójt Gminy nie znalazł dotychczas czasu na spotkanie w celu wyjaśnienia sprawy i podania kosztów projektu i wykonawstwa tej niechlubnej inwestycji, czy też jakichkolwiek jej poprawek. Wybory samorządowe tuz za pasem (listopad br.) i warto się poważnie zastanowić czy takie władze Gminy są nam potrzebne i czy będziemy mieli z nich jakikolwiek pożytek w przyszłości.
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkanka Powiercia 17-07-2014 11:49
Ja również korzystam z tej drogi zawożąc dziecko do szkoły. Śmiechu warte! Próg zwalniający od siedmiu boleści i i malutki śmietnik przy szkole. No Wójt pokazał jakie ma możliwości- brawo! Proponuję opublikować jeszcze kto takie inteligentne rozwiązanie progu zwalniającego zaprojektował bo to niebywale "inteligentne". Niedługo wybory dlatego apeluję do młodych i ambitnych osób, może wreszcie ktoś ze świeżym zapałem zajmie to stanowisko, a nie znowu te same osoby, które na jakikolwiek wniosek reagują odpowiedzią: "nie ma pieniędzy, a ze środków UE to nie skorzystamy bo to tyle załatwiania....."
| Zgłoś do usunięcia
Marek 16-07-2014 11:36
Widziałem ten nieszczęsny spowalniacz. Rzeczywiście to pieniądze podatników wyrzucone w błoto, a bezpieczeństwa jak nie było tak nie ma. W pełni zgadzam się z Panem Dylewskim i popieram jego inicjatywę i trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa okolicznym mieszkańcom a także dzieciom z pobliskiej szkoły. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wkrótce załatwiona w najlepszy możliwy sposób (czyli powstanie spowalniacz z prawdziwego zdarzenia). W innym wypadku to władze gminy będą ponosić odpowiedzialność jeśli dojdzie w tym miejscu do tragicznego wypadku.
| Zgłoś do usunięcia
Powiercianin 16-07-2014 11:23
Takie progi mogła zaprojektować tylko osoba bez żadnego doświadczenia, siedząca tylko za biurkiem, bez znajomości terenu. Ciekawe, co by miał do powiedzenia projektant po realizacji swojego dziwoląga. Sam znak można przestawić na wysepkę z oznaczeniem, że "garb" jest za 30 m i by było wszystko OK - tylko trzeba wyjechać w teren.
| Zgłoś do usunięcia
obiektywny 16-07-2014 08:13
Nigdy w życiu nie widziałem takich progów, z przerwą po środku. Każdy motor może to przecież ominąć i o niebezpieczeństwo łatwo. Zmarnowane pieniądze podatników. Ponadto próg jest na samym początku drogi i po jego przejechaniu pozostaje jeszcze długi odcinek, na którym każdy się rozpędza od nowa - potrzebny jest drugi spowalniacz.
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Powiercia 15-07-2014 18:14
Takie beznadziejne progi zwalniajace i znak postawiony na polu gospodarza Powiercia to tylko marnowanie pieniędzy z naszych podatków. Niech Wójt Gminy jasno określi ile wydał (zmarnował) na to pieniędzy i kto jest za to "badziewie" w Gminie odpowiedzialny.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 15-07-2014 17:27
to są progi? to śmiech na sali marnowanie pieniędzy z naszych podatków
| Zgłoś do usunięcia