sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Powstaje Kolski Słownik Biograficzny

Powstaje Kolski Słownik Biograficzny

23-07-2014 08:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,911 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Powstaje Kolski Słownik Biograficzny
Foto:
„By czas nie zaćmił i niepamięć”... kierując się tą sentencją Jana Długosza, panowie: Ewaryst Jaśkowski, Kazimierz Kasperkiewicz, Tomasz Nuszkiewicz oraz Krzysztof Witkowski opracowują "Kolski Słownik Biograficzny".
Znajdzie się w nim 178 biogramów osób działających obecnie lub w przeszłości w określonych sferach życia naszego miasta. Pomysł wyszedł od pana E. Jaśkowskiego. Biogramy powstają na podstawie ankiet wysyłanych do określonych kolan lub ich rodzin. Zapewne będzie to wartościowa książka dla każdego, kto chce poznać historię naszego miasta poprzez pryzmat osób, które na jego rzecz działały lub działają.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
maxsimus 24-07-2014 06:35
.. innicjatywa godna uwagi pod warunkiem że w tej publikacji będą prezentowane osoby nie tylko z okresu ostatnich 25 lat , ale osoby- postacie które na przestrzeni lat ,nie tylko były polityk ale przyczyniały sie do rozwoju naszego miasta w strukturach gospodarczych , społecznych itp. mam tu na myśli działalnośc społeczna w szerszym znaczeniu - sport , oświata , kultura - nazwiska - sport (piłka nożna , piłka ręczna , biegi warciańskie i inne , ) oświata - znani nauczyciele , dyrektorzy szkół , i inni , kultura , są w histori maista również osoby które działaly w sferze gospodarczej - zaklady pracy - wybitni dzialacze polityczni i gospodrczy w tych zakładach pracy , spoódzielczośc w tym i mieszkaniowa i inni ponadto należalo by wyszukać dużą rzesze zwykłych ludzi - mieszkańców m. koła którzy , nie byli na tzw świecznikach ale wspierały aktywnie szereg innicjatyw społecznych czy tez gospodraczych poprzez np pracę ,
| Zgłoś do usunięcia