sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Poświęcenie samochodów [FOTO]

Poświęcenie samochodów [FOTO]

26-07-2014 09:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,798 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Poświęcenie samochodów [FOTO]
Foto:
W liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła i dniu imienin św. Krzysztofa 25 lipca 2014 roku, który jest patronem kierowców, zgodnie z wieloletnią tradycją w kolskim kościele farnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, po Mszy świętej dokonano poświecenia pojazdów.
Podczas wieczornej liturgii o godz. 18.00 kaznodzieja – ks. Szymon Jastrzębski – nawiązując do postaci świętego Krzysztofa w homilii wspomniał m.in. o jego życiu i cudach, jakich dokonywał. Do kierowców zwrócił się z prośbą o bezpieczną jazdę, kierując się miłością na drodze.

Po mszy świętej ks. Szymon w asyście alumna Marcina Nowackiego i ministrantów dokonał poświęcenia pojazdów. Na parkingu przykościelnym oraz przy ul. Klasztornej stawiło się mniej pojazdów niż każdego innego roku. Przyczyną był zapewne padający deszcz, który ustał tuż przed Eucharystią. Do poświęcenia czekały samochody osobowe, motocykle, a nawet rowery. Prawie przy każdym pojeździe stał jego właściciel, który robił znak Krzyża, gdy kapłan kropił jego samochód. Niektórzy otrzymali także wizerunek Św. Krzysztofa gdzie oprócz zdjęcia zamieszczona była modlitwa kierowcy i przestrogi dla kierowców oraz w razie wypadku adres najbliższe rodziny którą należy powiadomić.

mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Piotr 26-07-2014 13:22
ach ta katolicka obrzedowosc regionalna...zal
| Zgłoś do usunięcia