sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło 1000 kilogramów żywności w dwa dni

1000 kilogramów żywności w dwa dni

06-10-2014 09:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,324 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
1000 kilogramów żywności w dwa dni
Foto:
W ubiegły weekend (piątek i sobota) odbyła się zapowiadana przez nasz portal coroczna akcja zbiórki żywności „Podziel się posiłkiem”, organizowana przez Bank Żywności. W naszym mieście, dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać tonę żywności.
Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem to obok zakupu produktów z talerzykiem najpopularniejsza forma pomocy niedożywionym dzieciom, prowadzona w ramach Programu Podziel się Posiłkiem. Ma ona na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce.

Organizatorem Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem są Banki Żywności, a partnerem Danone. Przez piątek i sobotę pracownicy 34 Banków Żywności na terenie całego kraju z pomocą ponad 30000 wolontariuszy będą informować o najbardziej potrzebnych produktach, a także odbierać żywność od klientów w sklepach.

Zebrane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną zważone i posegregowane. Następnie żywność zostanie przekazana organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, na co dzień zajmujących się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

Podziękowania należą się również młodzieży z Gimnazjum nr 1,2 oraz Zespołu Szkół nr 1, która w piątek i sobotę aktywnie uczestniczyła w zbiórce. Wolontariusze byli widoczni w największych kolskich marketach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!