sim
kol-net
Wiadomości Kultura i rozrywka Wystawa fotografii z podróży

Wystawa fotografii z podróży

16-10-2014 11:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,443 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wystawa fotografii z podróży
Foto:
W Miejskim Domu Kultury w Kole, w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, otwarta została autorska wystawa zdjęć Ryszarda Warszewskiego. Piękne ujęcia z podróży do różnych miejsc świata oglądać można w Galerii Buszy do 7 listopada.
W II Wielkopolskim Festiwalu Fotografii trwającym do końca października udział biorą pozarządowe instytucje i organizacje z czterdziestu wielkopolskich miast. Ideą przedsięwzięcia jest pokazanie zdjęć ukazujących przemiany wokół nas w tym samym czasie, ale w różnych zakątkach Wielkopolski oraz prezentacja prac fotografów pochodzących z regionu. Patronem festiwalu jest Ireneusz Zjeżdżałka, który pochodził z Wrześni, gdzie m. in. stworzył twórczą grupę "Wrześnica", powołał festiwal "Foto-dialog", był naczelnym redaktorem "Kwartalnika Fotografia", a w Poznaniu działał w galerii "pf" CK Zamek. Pod szyldem festiwalu w naszym województwie odbywa się kilkadziesiąt wystaw, spotkań i warsztatów, do kalendarium wydarzeń wpisana została także kolska inicjatywa pana Ryszarda Warszewskiego. Ekspozycję stanowią zdjęcia wykonane techniką tradycyjną i cyfrową na przestrzeni ostatnich 25 lat, podczas podróży do różnych miejsc świata. Jest wśród nich pejzaż, architektura, martwa natura, makro. Autor przyznał, że zajmuje się tym fachem prawie pół wieku, jego archiwum stanowi kilka tysięcy zdjęć. Przygotowując materiał do wystawy wybrał 30 z kilkuset branych pod uwagę obrazków, co przyszło mu z dużym trudem. Chciał pokazać więcej, ze względu na sentymentalny stosunek do własnej pracy, nie mógł zdecydować się, które ujęcia zaprezentować odbiorcy.

Warto zobaczyć te zatrzymane w kadrze różne miejsca świata. Obrazki są autentyczne, nie przetwarzane w programach komputerowych, gdyż artysta nie uznaje tych technik poprawiania ujęcia.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!